Tujina

Pomembni zmagi Bostona in Buffala

New York, 06. 04. 1999 18.58 |

Hokejisti moštva Boston Bruins so še korak bližje k uvrstitvi v končnico ameriške profesionalne hokejske lige. V ponedeljek so v domači dvorani s 3:0 premagali Montreal, strelci so bili Sergej Samsonov, Rob DiMaio in Anson Carter. Spet se je izkazal Bostonov vratar Byron Dafoe, ki je že drugo tekmo zapored ostal nepremagan. Za svoj 10. letošnji ''shutout'' je moral Dafoe ubraniti 25 strelov.

Pomembno zmago so dosegli tudi Buffalo Sabresi. S 3:1 so doma premagali Pittsburgh Penguinse, ki so si nastop v končnici že zagotovili. Tekma je bila izenačena, dokončno pa jo je odločil, Richard Šmehlik, ki je 25 sekund pred koncem zadel prazna vrata. Pred tem sta bila za gostitelje uspešna Dixon Ward in Jason Woolley, medtem ko je za Pittsburgh, ki je v zadnjih desetih tekmah zmagal le enkrat, mrežo Dominika Haška (25 obramb) zatresel Rob Brown.

Neodločeno se je končala tekma med Toronto Maple Leafsi in St. Louis Bluesi, dveh ekip, ki že imata zagotovljeno mesto v končnici. Gostitelji so po prvi tretjini z zadetkoma Lubosa Batečka in Pierra Turgeona že vodili z 2:0, toda v zadnjih tretjini sta za izenačenje poskrbela Mats Sundin in Bryan Berard.

Zadnji izidi kažejo, da Detroit Red Wingsi prihajajo v formo, s katero so osvojili zadnji dve prvenstvi. Dobili so namreč sedem tekem zapored, njihova sedma žrtev so bili hokejisti Anaheim Mighty Ducks. Rezultat tekme v Detroitu je bil 3:2, strelci za domače so bili Nicklas Lindstroem, Brendon Shanahan in Steve Yzerman, za goste pa Tomas Sandstroem ter Matt Cullen.