
Nevarnost poplav še traja na severu zvezne dežele Turingije, v delih Bavarske, Saške, Saške-Anhalt in Baden-Württemberga. Hudo je predvsem v mestu Wertheim ob reki Main, kjer pričakujejo najhujše poplave po letu 1920, saj naj bi okoli opoldneva voda dosegla raven 6,5 metra in povzročila pravo povodenj.
Na Bavarskem je reka Main grozila predvsem ponoči, sedaj pa je največja nevarnost že mimo. Pred grozečimi poplavami se je posebej zavarovalo le mesto Würzburg. Na Saškem so na območjih ob reki Labi včeraj zvečer že sprožali alarme, vendar pa so gladine rek, ki se iztekajo v Labo, sedaj že močno upadle. V češkem mestu Usti nad Labem, ki leži tik ob meji z Nemčijo, pa naj bi bilo najhuje prav danes. Voda naj bi namreč dosegla kar 7,5 metra.
V zveznih deželah Porenje-Pfalško in Posarje so položaj omilile tako manjše padavine kot nižje temperature. Po navedbah pristojnih organov je vodostaj Rena le še nekoliko višji od običajnega, pa tudi reka Mosel je že močno upadla in velikim poplavam so se vsaj v Kölnu tokrat izognili.

Narasle reke tudi na Češkem
Narasle reke so na Češkem ogrožajo okoli 20 mest in vasi po vsej državi. Razmere niso tako kritične kot so bile avgusta, ko so bila mnoga mesta, med njimi tudi češka prestolnica, pod vodo. Skupna škoda poletnih poplav pa je znašala okoli 2,5 milijarde evrov.
Gladina rek se dviguje tudi v Veliki Britaniji
Narasle reke skrbijo tudi Otočane. Poplave še naprej grozijo okoli 80-im britanskim mestom, več tisoč začasno izseljenih pa čaka, da se bodo lahko vrnili na svoje sedaj poplavljene domove. Na severu Anglije je zaradi nizkih temperatur dež sicer ponehal, vsaj voznikom pa sedaj preglavice povzročajo pravi snežni zameti.

Sneg presenetil Parižane
Zaradi močnega sneženja pa so na pariškem letališču Roissy-Charles de Gaulle včeraj odpovedali ali preložili številne lete, zaradi česar je na tisoče potnikov noč na nedeljo preživelo na letališču. Številni potniki so prespali na sedežih na letališču, naslonjeni na svojo prtljago. Hoteli v bližini Roissyja so bili polno zasedeni.