Tujina

Eksplodirali trije tovornjaki

Colombo, 17. 09. 2010 09.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na Šrilanki so trije tovornjaki, ki so bili natovorjeni z eksplozivom, eksplodirali znotraj policijskega poslopja. Vojska je dogodek označila za nesrečo, umrlo pa je najmanj 25 ljudi.

Eksplozija tovornjaka na Šrilanki
Eksplozija tovornjaka na Šrilanki FOTO: Reuters

Eksplozija je odjeknila v šrilanškem mestu Karajinadaru. Predstavnik vojske Ubaja Medavela je dejal, da je umrlo 25 ljudi, med njimi 16 policistov, devet civilistov. Dva od civilistov sta bila Kitajca. Prav Medavela je bil tisti, ki je sprva sporočil, da je umrlo 60 ljudi. Ni želel razložiti, zakaj je naknadno tako drastično znižal število mrtvih. Medavala je še dejal, da se je vse skupaj zgodilo ponesreči. Po podatkih bolnišnice v mestu Batticaloa je ranjenih okoli 50 ljudi.

Tovornjaki so bili parkirani znotraj policijskega poslopja zaradi varnostnih razlogov, eksploziv pa je bil namenjen na kamnolom.

 

 

 

  • Dogodki splošno 1
  • 	 The Duke Ellington
  • Kronanje popeja
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Edward Clug CLUSTER
  • Robben Ford
  • Vicente amigo
  • Večer z legendami kubanske glasbe
  • Fantom iz opere
  • Goran Bojčevski & Balkan Nuevo
  • Rade Šerbedžija
  • Od Čardaša do Valčka
  • večer Puccinijeve glasbe
  • Svetlana Zaharova
  • Dogodki splošno 2
  • Dogodki splošno 3
  • Dogodki splošno 4
KOMENTARJI (5)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

littleSister
18. 09. 2010 01.14
nekdo je frcnu cik kja kamor ni treba ...
Ramzess
17. 09. 2010 13.47
Po nesreči ja, zelo čudna nesreča ja. "Pri tem je umrlo najmanj 60 ljudi, ki so bili na policijski postaji. Večina je policistov." Potem pa taka izjava, menda ja, ne, če je bila bojda policijska postaja.
1XXX1
17. 09. 2010 10.45
Nova delovna mesta. Jupi
User432997
17. 09. 2010 10.30
KO SPIJEM PRVO KAVO GREM ŠE POL NA DRUGO lep deževen dan vsem
BiggB
17. 09. 2010 10.10
ja valda pol pa svizec zavije čokolado v folijo ....................