V Kambodži so morali zaradi hudih poplav iz pokrajine Kampong Cham na vzhodu države evakuirati okoli 3000 ljudi, več tisoč pa iz severovzhodne pokrajine Kratie. Od minulega tedna je v Kambodži zaradi naraslih voda umrlo 14 ljudi. Kambodžo je pred poplavami prizadela najhujša suša v zadnjih 30 letih. Kamboški premier Hun Sen je mednarodno skupnost prosil na pomoč, vendar utegne biti odziv slab, saj pomoč potrebujejo tudi druge azijske države.

V Indiji pa je monsunsko deževje zahtevalo sedem življenj. Od začetka monsunskega deževja junija je v Indiji umrlo več kot 600 ljudi, najhuje pa je v vzhodni indijski zvezni državi Bihar, kjer so poplave prizadele 15 milijonov ljudi.
Vode jezera Dongting še ogroža
Na poplavljenih območjih v osrednji Kitajski oblasti opozarjajo pred novimi padavinami in poplavami. Vodostaj jezera Dongting v provinci Hunan se je doslej znižal le neznatno. Razmočeni nasipi vzdolž drugega največjega jezera na Kitajskem zaradi močnega pritiska vode grozijo, da bodo popustili. Oblasti so že evakuirale več stotisoč ljudi, obenem pa so pozvale k nadaljnjim prizadevanjem, s katerimi bi preprečili, da bi nasipi ob jezeru in vzdolž rek popustili.
Vremenoslovci za torek napovedujejo nove padavine v provinci Hunan in drugih pokrajinah vzdolž reke Jangce, kjer se od nedelje gladina reke več ne zvišuje. Po ocenah vremenoslovcev nove padavine ne bodo zaostrile razmer vzdolž reke. Poplavni tok Dolge reke je danes dosegel sedemmilijonsko mesto Wuhan. Oblasti so sporočile, da so popolnoma poplavljeni obnovljeni in na novo zgrajeni nasipi vzdolž reke Jangce, v katere so po zadnjih katastrofalnih poplavah leta 1998, ko je umrlo več kot 4000 ljudi, investirali 3,6 milijarde evrov. Po poročanju kitajskega časnika China Daily je zaradi poplav in zemeljskih plazov od začetka junija na Kitajskem umrlo 1070 ljudi.