Podjetje naj bi, pol leta preden je sedanji ameriški podpredsednik Dick Cheney odstopil s položaja generalnega direktorja in se pridružil kampanji predsednika Georgea Busha, leta 2000 v Teheranu odprlo svojo pisarno in s tem kršilo zakonodajo.
Ameriška podjetja neposredno z Iranom ne smejo poslovati. To lahko počnejo njihove hčerinske družbe, če imajo sedež v tujini. Podjetje Halliburton naj bi tako poslovalo z Iranom prek hčerinskega podjetja na Kajmanskih otokih. Ameriška televizija CBS je pred meseci v oddaji 60 minut poročala, da hčerinsko podjetje na Kajmanskih otokih ni nič drugega kot le pisarna z nekaj zaposlenimi, ki le posredujejo pošto med Teksasom in Teheranom. To je pred kamero nič hudega sluteč priznal tudi eden od uslužbencev omenjene kajmanske hčerinske družbe. Predstavniki Halliburtona sicer vztrajajo, da podjetje ni kršilo ameriškega zakona, ker je podjetje na Kajmanskih otokih resnično pravo podjetje, ki ni podvrženo ameriškim zakonom.
Po oddaji televizije CBS je zadevo vzelo v roke tudi pravosodno ministrstvo, ki je že sestavilo veliko poroto, ta pa je pred kratkim izdala sodne naloge za dokumente, povezane z Iranom in sporno hčerinsko družbo.
Polemika o podjetju Halliburton se je začela, ko je podjetje pridobilo več milijonov dolarjev vredne pogodbe pri obnovi Iraka.