V času napada je Šaron bil na obisku pri materi triletnega dečka, ki je v napadu izgubil življenje. Poleg njega je umrl tudi 49-letni moški. Obisk izraelskega premierja v Sderotu na jugu Izraela ni bil najavljen, tako da ni znano ali so militantneži, ki so na mesto izstrelili skupaj sedem raket iz območja Gaze, vedeli za Šaronov obisk.
Obe raketi, ki sta eksplodirali v času, ko se je v mestu zadrževal Šaron, sta eksplodirali daleč od njega. Po napadu so izraelski tanki vdrli v Beit Hanoun na severu Gaze, odkoder Palestinci ponavadi izstreljujejo rakete na izraelsko ozemlje. Med posegom so Izraelci ubili enega izmed visokih poveljnikov Hamasa in štrinajstletnega Palestinca, ki je vdor tankov opazoval s strehe neke hiše, za katero Izraelci trdijo, da so jo uporabljali ostrostrelci. Izraelska vojska je v Beit Hanounu porušila stavbo, ki naj bi jo domnevno uporabljali Palestinci za izstreljevanje raket na Izrael.
Bo umik iz Gaze spodbudil več napadov na Izrael?
"Odločeni smo, da bomo storili vse, da bi zagotovili, da se napadi, kot je bil današnji ne bodo več ponovili," je dejal Šaron po bombardiranju. Prebivalci Izraela se bojijo, da bodo po načrtovanem odhodu izraelske vojske in naseljencev iz območja Gaze, raketiranja pogostejša. To je tudi glavni protiargument Šaronovemu načrtu o umiku iz Gaze. Izraelsko bojazen na nek način potrjujejo tudi besede vodje Hamasa, skrajne palestinske skupine, ki ima za cilj uničenje judovske države: "Z božjo pomočjo bo raket še več."