
"ZDA in Evropska unija morata nujno preprečiti širjenje orožja za množično uničenje," meni Riceova glede Irana in dodaja, da je potrebno hitro ukrepanje, saj se ne sme ponoviti podoben položaj kot v Iraku. Komentirala je tudi odhod ameriškega predsednika Georgea Busha na Bližnji vzhod - z njim naj bi predsednik jasno pokazal, da je mirovni proces zanj "zelo zelo visoka prioriteta".
Powell poziva Iran k aretaciji pripadnikov Al Kaide

"Vemo, da so aretirali nekatere, toda po naši vednosti so tam še ostali. In storiti bi morali vse, da jih aretirajo," je dejal Powell v pozivu Teheranu. Powell pa je v luči skorajšnjega srečanja sedmih industrijsko najbolj razvitih držav in Rusije (G-8) v francoskem Evianu dejal, da je potrebno pozabiti na spore glede vojne v Iraku in pogledati v prihodnost. Glede očitkov Nemčije in Francije, da so ZDA grozile državam, ki so nasprotovale vojaškemu posredovanju v Iraku, pa je Powell odvrnil, da sta bili prav ti državi tisti, ki sta grozili s posledicami manjšim vzhodnoevropskim državam, zaveznicam ZDA.
Harazi: Teheran se bo uprl pritisku ZDA

Iranska vlada je odločno zanikala ameriške očitke o vmešavanju Irana v zadeve sosednjega Iraka. Iranski zunanji minister Kamal Harazi je Washingtonu očital očitno "nepoznavanje" razmer v Bagdadu. "ZDA vidijo samo to, da stvari v Iraku ne potekajo tako, kot so si želele," je dejal Harazi in dodal, da Američani zdaj iščejo krivce, kot so to vedno počeli tudi v preteklosti.
Harazi je kritičen do ameriške prisotnosti v Iraku: "Ameriški vojaki so okupatorski vojaki, ki niso v Iraku ničesar izgubili." Tudi obtožbe Washingtona, da daje njegova država zatočišče vodilnim članom teroristične mreže Al Kaida, je iranski minister ogorčeno zavrnil: "Borili smo se proti tej organizaciji, aretirali smo njene pripadnike in jih poslali nazaj v njihovo domovino." Tudi napade 11. septembra 2001 je Iran obsodil kot "čisti terorizem".