Po besedah Colina Powella se bodo v prihodnjih dneh nadaljevali pogovori o besedilu resolucije, ki bodo skušali zajeti čimveč tega zbliževanja, nakar naj bi ugotovili, če je mogoče priti do sporazuma. Na vprašanje, ali je zbliževanje stališč opazno glede urnika predaje suverenosti Iračanom, je Powell odgovoril, da niso govorili o urniku v smislu tednov ali mesecev. Šele resolucija, ko bo sprejeta, naj bi pozvala svet prehodne iraške vlade, da sam sestavi urnik prevzema suverenosti.
Powell je dejal, da se je skupaj s kolegi iz Rusije, Kitajske, Francije in Velike Britanije z Annanom pogovarjal tudi o vlogi Annanovega predstavnika v političnem procesu v Iraku.
Powell: Iračanom pol leta za sprejetje nove ustave, nato volitve
ZDA želijo dati Iračanom šest mesecev časa za sprejetje nove ustave, nato pa naj bi leta 2004 v državi organizirali volitve, pa je v pogovoru za New York Times dejal Colin Powell. Zatrdil je še, da Iračanom ne bodo predali oblasti pred novimi volitvami. Iračane naj bi že povprašali, koliko časa potrebujejo za sprejetje nove ustave. "Če ne bodo kmalu odgovorili, bomo v težavah," ocenjuje Powell.
Pomočnik ameriškega sekretarja za obrambo, Paul Wolfowitz, pa je pred kongresno komisijo za oborožene sile povedal, da bo večina ameriških sil v Iraku ostala vsaj do konca prihodnjega leta. "ZDA bodo v Iraku ostale, dokler bo potrebno," je dejal Wolfowitz.
ZDA še vedno optimistične glede Bližnjega vzhoda?
Govorili so tudi o Bližnjem vzhodu in Powell je zagotovil, da ZDA še vedno trdno verjamejo v mirovni načrt Bližnjevzhodne četverice (ZDA, Rusija, EU, ZN), vendar zdaj čakajo na Palestince, da sestavijo novo vlado, s čimer bodo dobili partnerja za delo.