Nekdanji predsednik senatnega odbora za obveščevalne dejavnosti, republikanec Richard Shelby je umaknil svoj sporni predlog zakona, po katerem bi lahko kazensko preganjali vsakega državnega uradnika, ki bi novinarjem in drugim izdajal informacije o delu državnih organov. Shelbyjev predlog zakona je sprožil ogorčenje ameriške javnosti, ki ga je primerjala s cenzuro najhujše vrste, ki ogroža same temelje ameriške demokracije. Javni pritisk je bil prehud tudi za administracijo Georga Busha, ki naj bi
Shelbyju potihem predlagala, da svoj predlog umakne. Shelby je že lani skušal prodreti s podobnim predlogom zakona, vendar je takratni predsednik Bill Clinton nanj vložil veto.
Shelbyjev predlog zakona bi razširil pristojnosti že obstoječega zakona o državnih skrivnostih z vprašanj nacionalne obrambe tudi na ostala področja državnih dejavnosti. Shelby je prepričan, da iz državnih virov odteka vse preveč informacij, ki ogrožajo ameriško varnost in obveščevalne dejavnosti, kakor tudi življenja ljudi. Po njegovem predlogu bi bili "izdajalci" kaznovani z do tremi leta zapora. Shelby sicer ostaja vztrajen in obljublja, da njegov predlog ne bo šel v pozabo, ampak je samo začasno umaknjen.
Shelbyjev zakon je bil sicer že sam po sebi obsojen na propad zaradi "washingtonske kulture", ki jemlje namensko spuščanje informacij v javnost kot nekaj samo po sebi umevnega. Tak način oblikovanja javnega mnenja je doslej uporabljala večina, če ne vse administracije. Predsedniki, predvsem pa njihovi podrejeni po tekočem traku izkoriščajo dobre odnose z novinarji in prek njih javnosti posredujejo informacije iz "dobro obveščenih virov", ki niso nič drugega kot malce zavita propaganda.