Čez nekaj dni naj bi predor kljub protestom nasprotnikov odprli tudi za tovorni promet.
Okoljevarstvene skupine, ki nasprotujejo odprtju za tovorna vozila, so na obeh straneh predora protestirale tudi danes. Na francoski strani se je zbralo kar okoli 1500 ljudi, med njimi tudi župani okoliških občin. V Courmayeurju na italijanski strani pa se je zbralo precej manjše število okoljevarstvenikov, turistov in lokalnih prebivalcev.
"Borili se bomo za območje Mont Blanca brez tovornjakov," so sporočili protestniki na italijanski strani. "Od zaprtja predora se je onesnaženost zraka zmanjšala za 85 odstotkov, hrupa pa je manj za polovico," so še pojasnili. "Tisti, ki odločate, ne odpovejte se vlaku," pa je pisalo na enem izmed transparentov na francoski strani.
Pomemben alpski predor naj bi bil sprva za avtomobilski promet odprt že februarja, vendar so malo pred odprtjem na stropu odkrili razpoke. Popolnoma prenovljen tunel je sedaj opremljen z modernim varnostnim sistemom in zasilnim izhodom v vrednosti več kot 300 milijonov evrov.
Nesreča v predoru se je pripetila 24. marca 1999, potem ko je v nekem tovornjaku domnevno zagorela cigareta in sprožila katastrofo. Preiskave o nesreči še potekajo, uradno preiskavo pa so uvedli proti 12 osebam.
Na francoski strani francosko-italijanskega predora Mont Blanc pa je ponoči prišlo do eksplozije, ki pa ni povzročila škode na tunelu.