Tujina

Predsednik Kučan predaval v Uppsali

Uppsala, 06. 10. 1999 14.57 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Slovenski predsednik Milan Kučan je drugi dan uradnega obiska na Švedskem na univerzi v Uppsali predaval o Sloveniji in njeni evropski prihodnosti, pri čemer je med drugim razmišljal o tem, ali bo Slovenija del Evrope miru, strpnosti in sodelovanja. Pred tem se je srečal z rektorjem omenjene univerze Bojem Sundqvistom, obiskal pa je tudi katedralo v Uppsali, 70 kilometrov severno od Stockholma.

Po predavanju je predsednik odgovarjal tudi na nekaj vprašanj, med drugim o problemu manjšin, ki se po njegovem mnenju pojavlja po vsej Evropi, o morebitnih vplivih izidov na nedavnih avstrijskih parlamentarnih volitvah, o približevanju Slovenije EU in zvezi NATO ter o stališču Slovenije do neširitve jedrskega orožja.

Kučan bo popoldne v Stockholmu obiskal podjetje Ericsson, na veleposlaništvu RS se bo srečal s predstavniki Slovencev na Švedskem in sedmimi slovenskimi literati, ki so na turneji po Skandinaviji, ter se v stockholmski Koncertni hiši udeležil koncerta slovenske harfistke Mojce Zlobko in stockholmskega komornega orkestra.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal