Iraški politiki so dejali, da so zaradi Bushevega obiska presenečeni in zmedeni. "Prihod ameriškega predsednika Georga Busha na bagdadsko letališče ne moremo oceniti kot obisk Iraka," je dejal član svet prehodne iraške vlade Mahmud Otman in dodal, da sveta prehodne iraške vlade o njegovem obisku ni nihče obvestil. Namen njegovega obiska je bilo samo okrepiti moralo ameriških enotam v Iraku, je še dejal Otman.

Bush se je na bagdadskem letališču sicer srečal s štirimi člani 25-članskega sveta prehodne iraške vlade. Eden med njimi je povedal, da so dobili le povabilo na večerjo od dnevu zahvalnosti z ameriškim civilnim upraviteljem v Iraku Paulom Bremerjem, nihče pa jih ni obvestil o srečanju z Bushem.
Odmevi na Bushev obisk v svetu
Iranski zunanji minister Kamal Harazi je v Teheranu dejal, da Bushev skrivni obisk dokazuje, da se Washington boji iraškega ljudstva.

Na Bushev obisk v Bagdadu pa so se zadržano odzvali tudi demokratski politiki v ZDA. Predsedniški kandidat Howard Dean, ki med demokrati velja za favorita, je še v četrtek zvečer na zahvalni dan ocenil, da je Bushev obisk pozitiven, da pa to ne spremeni dejstva, da se ameriški vojaki sploh ne bi smeli boriti v Iraku. Tudi senator John Kerry, ki je prav tako demokratski kandidat za predsedniške volitve, ki bodo prihodnje leto, je po poročanju časnika New York Times dejal, da je bil Bushev obisk prava stvar, ob tem pa izrazil upanje, da si bo predsednik po koncu zahvalnega dne vzel čas in popravil svojo zgrešeno politiko do Iraka.
The Independent Daily Telegraph: "Puran je poletel"
Večina britanskih in španskih časnikov pa je o Bushevem obisku pisala z ironičnim tonom. "Puran je poletel," je na naslovnici zapisal britanski časnik The Independent. Daily Telegraph pa je pod fotografijo Busha, ki v rokah drži velik pladenj s puranom zapisal: "Ugani, kdo pride na večerjo". Busheva fotografija je bila tudi na naslovnicah vseh španskih dnevnikov, ki so v zvezi z obiskom med drugim omenjali "hollywoodsko mašinerijo".
V Iraku tudi Clintonova
Na enodnevnem obisku v Iraku se je danes mudila ameriška demokratska senatorka Hillary Rodham Clinton. Soproga nekdanjega ameriškega predsednika se je sestala z Bremerjem, nato je kosila z ameriškimi vojaki iz zvezne države New York, ki jo zastopa v senatu, obiskala pa je tudi vojaško divizijo zunaj varnostnega območja.
Ameriške sile so medtem v Iraku prijele nekdanjega generala in telesnega stražarja strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina, pa tudi nekega šejka, ki je osumljen organizacije napadov na ameriške sile. Kot je sporočila ameriška vojska, gre za generala Halida Araka Hatima, enega najtesnejših Huseinovih telesnih stražarjev in Šejka Taho Kitarja.