Tujina

Premier Salomonovih otokov pobegnil

Honiara, 23. 07. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Premier Salomonovih otokov, ki jih pretresata nasilje in kaos, sir Allan Kemakeza, je iz varnostnih razlogov zapustil prestolnico otočja Honiara. Kemakezo so že v torek zaradi nevarnosti ugrabitve prepeljali na varno.

Allan Kemakeza, premier Salomonovih otokov
Allan Kemakeza, premier Salomonovih otokov FOTO: Reuters

Kemazeka naj bi se sicer danes vrnil v prestolnico. Na otočju pa naj bi tudi pristala avstralska bojna ladja, ki bo vodila mednarodne sile za posredovanje, v katerih bo 2000 policistov in vojakov.

Na Salomonovih otokih naj bi letos v nasilju oboroženih milic umrlo več deset ljudi. Otočje je že več let prizorišče etničnih spopadov. Glavni vzrok nasilja so napetosti med staroselskim prebivalstvom na glavnem otoku Guadalcanal in priseljenci v bližnji pokrajini Malaita.

Salomonovi otoki ležijo v Melaneziji v jugozahodnem delu Tihega oceana in imajo okrog 400.000 prebivalcev.

  • Komplet za igrivo učenje
  • Šolski koledar
  • Šolski nahrbtnik
  • Beležka s puhastim videzom / Svinčnik s čopki
  • Šolska peresnica
  • Šolska torba
  • Namizna svetilka
  • Pisala z gelom
  • Vodene barvice
  • Zvezek A4
  • Otroška budilka
  • Izbor čopičev
  • Peresnica
  • Otroški nahrbtnik
  • Šestilo / komplet za geometrijo