Tujina

Presenečenja na Australian Open

Melbourne, 22. 01. 1998 14.23 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na odprtem teniškem prvenstvu Avstralije se presenečenja nadaljujejo. V drugem krogu je izpadel tretji nosilec Američan Michael Chang, ki ga je v treh nizih izločil 46. igralec sveta Francoz Guillaume Raoux. S tekmovanjem je končal tudi lanski zmagovalec pariškega turnirja in 12. nosilec Brazilec Gustavo Kuerten, ki je moral priznati premoč Francozu Nicolasu Escudeju.

Pri ženskah je s tekmovanjem zaključila 11. nosilka Nizozemka Brenda Schultz-McCarthy. S 6:1 in 6:4 jo je premagala Slovakinja Henrieta Nagyova.

Uspešnejši so bili drugi nosilec Avstralec Pat Rafter, ki je bil proti Američanu Toddu Martinu že v izgubljenem položaju, peti nosilec Anglež Greg Rusedski, deveti nosilec Čilenec Marcelo Rios, ki je bil v zanimivem obračunu boljši od Šveda Thomasa Enqvista, v tretji krog pa so se že uvrstile tudi prva nosilka Švicarka Martina Hingis, tretja nosilka Južnoafričanka Amanda Coetrzer, peta nosilka Francozinja Mary Pierce in deseta nosilka Nemka Anke Huber.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.