Tujina

Presenečenja na Australian Open

Melbourne, 22. 01. 1998 14.23 |

Na odprtem teniškem prvenstvu Avstralije se presenečenja nadaljujejo. V drugem krogu je izpadel tretji nosilec Američan Michael Chang, ki ga je v treh nizih izločil 46. igralec sveta Francoz Guillaume Raoux. S tekmovanjem je končal tudi lanski zmagovalec pariškega turnirja in 12. nosilec Brazilec Gustavo Kuerten, ki je moral priznati premoč Francozu Nicolasu Escudeju.

Pri ženskah je s tekmovanjem zaključila 11. nosilka Nizozemka Brenda Schultz-McCarthy. S 6:1 in 6:4 jo je premagala Slovakinja Henrieta Nagyova.

Uspešnejši so bili drugi nosilec Avstralec Pat Rafter, ki je bil proti Američanu Toddu Martinu že v izgubljenem položaju, peti nosilec Anglež Greg Rusedski, deveti nosilec Čilenec Marcelo Rios, ki je bil v zanimivem obračunu boljši od Šveda Thomasa Enqvista, v tretji krog pa so se že uvrstile tudi prva nosilka Švicarka Martina Hingis, tretja nosilka Južnoafričanka Amanda Coetrzer, peta nosilka Francozinja Mary Pierce in deseta nosilka Nemka Anke Huber.