Ameriški časopis Boston Globe se je dokopal do poročila kongresne raziskovalne službe, ki je že avgusta ugotovila, da je tajna služba ZDA preobremenjena zaradi krepkega povečanja števila groženj predsedniku ZDA Baracku Obami.
Boston Globe je objavil glavne ugotovitve poročila in tudi nekaj ugibanj. Tajna služba je odgovorila, da gre za netočno poročanje na podlagi pomanjkljivih informacij. Ameriška tajna služba je bila ustanovljena leta 1865 za boj proti ponarejevalcem denarja. Odgovornost za varovanje predsednikov je dobila šele po atentatu na predsednika Williama McKinleyja leta 1901. Od leta 1917 je vsaka grožnja predsedniku ZDA zvezni zločin.

Kongresno poročilo se sprašuje, ali bo tajna služba sposobna še naprej opravljati svojo dvojno vlogo varovanja predsednikov in drugih pomembnih osebnosti ter boja proti finančnemu kriminalu. Grožnje predsedniku naraščajo, proračun tajne službe pa ne. Ugiba se, ali morda ne bi bilo bolje, da bi finančna pooblastila predali finančnemu ministrstvu.
Boston Globe med drugim omenja avtorja knjige o varovanju predsednikov Ronalda Kesslera, ki pravi, da se je število groženj Obami povečalo za 400 odstotkov, število agentov tajne službe pa je od lani, ko so varovali Georgea Busha, naraslo le za 5,3 odstotka. V ZDA narašča število skupin sovraštva in njihovih pripadnikov predvsem zaradi tega, ker del Američanov ne bo nikoli prenesel dejstva, da imajo v Beli hiši temnopoltega predsednika.
Za težave tajne službe pa je kriv tudi tehnološki napredek. Ljudje lahko sedaj svoje sovraštvo veliko lažje širijo in se družijo z ljudmi enakega mnenja preko interneta in raznih družabnih spletnih strani. Prej so bili omejeni na določena geografska območja, sedaj pa je njihov doseg globalen. Internet tudi omogoča, da lahko vsak, ki se mu to zdi, pošilja grožnje in tajna služba mora vsako posebej resno vzeti.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.