40-letni Musa Krasniqi, sicer profesor fizike, je v Dubravi prestajal dolgoletno zaporno kazen, na katero je bilo obsojen zaradi članstva v Osvobodilni vojski Kosova (OVK). Pričal je, da so letala zveze NATO 19. in 21. maja 1999 bombardirala objekte znotraj zapora, okoli katerega je bila razporejena jugoslovanska vojska, pri čemer je bilo ubitih 23 zapornikov. Po njegovih besedah so pazniki 22. maja zjutraj zapornikom, ki so zaradi bombardiranja noč preživeli na športnem igrišču, ukazali, naj se postrojijo, ker bodo premeščeni v Niš. Ko so se postrojili, je dejal Krasniqi, so s stražnega stolpa in bližnjih zidov na zapornike začele padati ročne bombe in granate, potem pa so na njih začeli streljati iz avtomatskega orožja.
Krasniqi je povedal, da je izkoristil trenutek, ko so policisti menjali okvire s strelivom, in skupaj z nekaj drugimi zaporniki pobegnil. Na vprašanje sodnika, če to pomeni, da je streljala samo ena oseba, je odgovoril, da je streljalo 20 ali več paznikov. Kasneje istega dne so zaporniki po Krasniqijevih besedah našteli 97 trupel in 157 ranjenih. Naslednji dan so se pripadniki vojske, policije in paravojaških enot vrnili v zapor in metali bombe v celice in kleti, v katere so se skrili zaporniki, potem pa nekatere od njih ustrelili, je še dejala. Krasniqi je še povedal, da so se ostali zaporniki, med katerimi je bil tudi sam, predali. Nato so v zapor pripeljali srbske in grške novinarje, ki so jim policisti pokazali 153 trupel, za katere so trdili, da so žrtve bombardiranja zveze NATO.

Na vprašanje tožilca Dirka Rynevelda, če se lahko spomni ime koga od ubitih, je Krasniqi naštel pet imen, ko mu je tožilec pokazal spisek žrtev, pa je prepoznal še pet imen. Milošević je v navzkrižnem zaslišanju Krasniqijeve obtožbe označil za manipulacijo. Novinarka britanske televizije BBC Jacky Rowland pa bo pričanje nadaljevala v sredo.