Dahema al Mahemdija je tik pred začetkom vojaške operacije v Iraku Sadam Husein povišal iz polkovnika v brigadnega generala. V Mahemdijevi hiši je ameriška vojska našla dva kalašnikova, neko drugo puško, pištolo in strelivo. Osumljen je, da je imel neposredne stike s Sadamom Huseinom, v Faludži pa naj bi tudi organiziral dejavnosti proti ameriški vojski.
Ameriška televizijska mreža ABC pa je v sredo zvečer objavila posnetek pisma Sadama Huseina, v katerem nekdanji iraški diktator od iraške centralne banke zahteva milijardo dolarjev za boj proti "ameriški agresiji". Na roko napisano pismo, ki so ga našli ameriški vojaki v Iraku, nosi datum 19. marec, ko so ameriške sile napadle Irak.
Doslej so v iraških sefih odkrili velik del omenjene vsote, manjkalo pa naj bi 132 milijonov dolarjev. Te naj bi za organizacijo napadov proti koalicijskim silam trenutno uporabljali privrženci nekdanjega iraškega predsednika.
Aretirali islamiste
Ameriški vojaki so zahodno od Bagdada aretirali 13 oseb, od tega šest domnevnih islamskih skrajnežev. Po informacijah predstavnika ameriške vojske so vojaki ob aretaciji, ki so jo izvedli v sredo v kraju Nazirva al Salam, našli puške, strelivo, vojaške uniforme, ponarejen denar in sredstva za izdelavo eksplozivnih naprav.
Aretirani islamski skrajneži naj bi bili pristaši vahabitov, konservativnega gibanja sunitskega islama, ki je v Savdski Arabiji uradna religija. Iraška policija na zahodu Iraka je novinarjem že pred nekaj dnevni pokazala brzostrelko z državnim grbom Savdske Arabije, ki naj bi jo našli pri domnevnih skrajnežih.

V Faludži pa so ameriške sile aretirale generala nekdanje iraške republikanske garde Mahemdija, ki ga je Saddam Husein tik pred začetkom vojaške operacije v Iraku povišal iz polkovnika v brigadnega generala. V Mahemdijevi hiši, ki je osumljen, da je imel neposredne stike s Sadamom Huseinom, je ameriška vojska našla orožje in strelivo.
V bližini kraja Al Kalidija 80 kilometrov od Bagdada pa je prišlo do napada na ameriško vojsko. Iz neke stavbe naj bi z ročnimi granatami in protitankovskimi minometi streljali na ameriške vojake, ki so zato na stavbo izstrelili tri visoko eksplozivne 120-milimetrske protitankovske rakete. Pri tem je eden izmed napadalcev umrl, osem pa so jih aretirali.
V Husajbahu, kraju v bližini meje s Sirijo, pa so enote ameriške vojske preiskale šest hiš. Aretirali so 19 oseb, ki so osumljene, da so pristaši fedajinov, zvestih nekdanjemu iraškemu diktatorju Sadamu Huseinu.
Trupli diplomatov pripeljali na Japonsko

Na Japonsko sta prispeli krsti s trupli prvih japonskih žrtev v Iraku, ki sta bila ubita v soboto v bližini mesta Tikrit, ko so neznanci napadli njun avtomobil. Na tokijskem letališču so se poleg svojcev žrtev zbrali tudi japonska zunanja ministrica Joriko Kavaguči in vrsta visokih vladnih predstavnikov. 30-letnega Masamorija Inueja, drugega sekretarja na japonskem veleposlaništvu v Bagdadu, in 45-letnega Kacuhika Okuja, pristojnega za kulturo na japonskem veleposlaništva v Londonu, bodo pokopali v soboto.
Kot je poročal japonski dnevnika Jomiuri Šimbun, se je japonski premier Džuničiro Koizumi kljub nemiru, ki ga je v japonski javnosti vzbudila smrt dveh diplomatov, odločil napotiti 1100 vojakov v Irak. Po navedbah časnika naj bi predhodnica Japonsko zapustili še ta mesec, transportne enote pa naj bi v Irak prispele v začetku prihodnjega leta.