Po poročanju turškega časnika Hurriyet je policija v zvezi z včerajšnjima napadoma na sinagogi v središču Carigrada aretirala tri osebe, med njimi dve ženski. Predstavniki turških obveščevalnih služb so tri osumljence zasliševali predvsem o njihovi povezavi z avtomobiloma, ki sta bila uporabljena v napadu. Zaenkrat še ni znano niti državljanstvo osumljenih niti organizacija, h kateri naj bi pripadali, časopis Milliyet piše, da naj bi bili med žrtvami tudi dve osebi "bližnjevzhodnega videza".
Odgovornost za samomorilska napada na dve sinagogi v Carigradu, v katerih je umrlo 23 ljudi, ranjenih pa je bilo še kakih 300 ljudi, je prevzela malo znana turška islamistična skupina, oblasti pa menijo, da je v napad vključena tudi Al-Kaida. "Napad takih razsežnosti ne more biti delo ene same organizacije znotraj Turčije. Čeprav je še prezgodaj govoriti o tem, moramo preučiti vse možnosti," je dejal turški notranji minister Abdulkadir Aksu.
Turškim kolegom pa so na pomoč pri preiskavi medtem prispeli izraelski predstavniki obveščevalne službe Mosad, poleg tega naj bi v Carigrad danes pripotoval tudi izraelski zunanji minister Silvan Šalom. Šalom je obiskal obe mesti napadov in se sešel s predstavniki judovske skupnosti, ki jih je v Turčiji okoli 25.000 pripadnikov, največ ravno v Carigradu.
"Sporočilo je, da vsi delimo isto usodo. Vsi trpimo zaradi rok istih skrajnih skupin, ki želijo škodovati vsem, ki pristajajo na načela demokracije, svobode, enakosti in vladavine prava," je poudaril Šalom, ki se bo ustavil še v Bruslju in na Dunaju, kjer bo z zunanjimi ministri Evropske unije govoril o rastočem antisemitizmu v Evropi. Podobno je tudi izraelski premier Ariel Šaron dejal, da terorizem ne pozna meja, in izrazil prepričanje, da bodo turške oblasti prijele odgovorne za napade.
Izraelski konzul Amira Arnon pa je kljub opozorilom Šaloma, da je prehitro pripisovati odgovornost, meni, da za napadi najverjetneje stoji neka "pomembna organizacija", ki je morda deležna podpore neke tuje države. Po njegovem mnenju je namreč tako silovita napada organizirala le kaka pomembna organizacija. Izraelske oblasti so še sporočile, da bodo okrepile varnostne ukrepe v vseh izraelskih poslopjih v tujini.
Vrsti sobotnih obsodb napadov so se danes pridružili tudi Iran, Japonska in palestinski voditelj Jaser Arafat. Med mašo na trgu Svetega Petra v Vatikanu pa je teroristične napade v Turčiji in Iraku obsodil tudi papež Janez Pavel II.