Italijanska poslanska zbornica je zakon, ki dokončno preklicuje 56-letni prisilni izgon nekdanje italijanske kraljeve družine, sprejela 11. julija. Ker je za takšno odločitev potrebna tudi sprememba italijanske ustave, sta se morala o vprašanju po dvakrat izreči oba domova italijanskega parlamenta - poslanska zbornica in senat -, vsakič pa je moral predlog dobiti dvotretjinsko večino.
Savojska družina si je več let močno prizadevala, da bi dobila pravico do vrnitve v Italijo. Lobirala je pri Evropskem parlamentu in italijanskih parlamentarcih ter tudi vložila tožbo na Evropskem sodišču za človekove pravice.
Izgon je bil kazen
Italija je monarhijo odpravila po koncu druge svetovne vojne po ustavnem referendumu 2. junija 1946, na katerem so se Italijani odločili za republiko in odpravo monarhije. Izgon kraljeve družine so v ustavo zapisali kot kazen za Savojce, ker so podpirali fašističnega diktatorja Benita Mussolinija. Sedaj že umrli zadnji kralj Umberto II. je Italijo zapustil takoj po referendumu, ko je imel njegov sin Vittorio Emanuele devet let. Sedaj 64-letni Vittorio Emanuele je doslej z družino živel v izgnanstvu v Švici.