Tujina

Pripadniki srbskih enot na Kosovu zažigajo hiše ob meji; ZRJ za begunce odprla še dva mejna prehoda z Albanijo

Skopje/Priština/Kukeš, 28. 03. 1999 18.14 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Pripadniki srbskih policijskih enot naj bi v hišah v vaseh ob meji z Makedonijo zanetili požare.

Makedonska tiskovna agencija MIA je danes, sklicujoč se na pričevanja očividcev, poročala, da so policisti v zaselkih ob meji Malič in Ržaniči hodili od hiše do hiše, polivali bencin in netili ogenj. Albanski prebivalci so že včeraj pobegnili iz vasi, ki sodijo v obmejno občino General Jankovič.

Organizacije kosovskih Albancih v izgnanstvu so po telefonskih pogovorih z ljudmi v Prištini danes navedle, da tam pustošijo srbske paravojaške skupine. Pred državno bolnišnico naj bi ležala trupla približno 200 ubitih kosovskih Albancev. Informacijski urad Kosova-Info-Line je poročal, da naj bi v Prištini trosili letake, v katerih Albance pozivajo, naj zapustijo Prištino. Srbi naj bi označevali hiše in prodajalne, da bi srbsko lastnino obvarovali pred ropanji.

Jugoslovanske oblasti so, kot je sporočila policija v Kukešu, danes odprle še dva mejna prehoda z Albanijo, da bi pospešile evakuacijo beguncev s Kosova.

Doslej je bil odprt le prehod Morina, zdaj pa begunci, ki naj bi jih po podatkih mednarodne skupnosti oblasti nasilno pregnale v tujino, mejo lahko prečkajo še v Padeju in Qafi e Prushit.

  • SESALNIK LISTJA
  • ŽAGA
  • PEČ ZA PICO
  • REGAL
  • PANELI
  • BAZEN
  • KOPALNIŠKO POHIŠTVO
  • RADIATOR
  • RAZVLAŽILNIK
  • PEČ
  • VIJAČNIK
  • BAGER
  • ZBIRALEC LISTOV