
Pred poslopjema IMF in SB v Washingtonu se je tudi danes zbralo okoli tisoč protestnikov, ki so nezadovoljni s svetovno finančno politiko. Protesti potekajo mirno in brez večjih zapletov, za red pa skrbi okoli 400 policistov.
Zadnji dan srečanja IMF
V zgradbah IMF in SB so tudi danes potekala srečanja finančnih ministrov in guvernerjev centralnih bank držav članic obeh ustanov.

Na novinarski konferenci v Washingtonu je predsednik Svetovne banke James Wolfensohn napovedal, da namerava SB do leta 2015 vsem otrokom zagotoviti osnovno izobraževanje, zato je skupaj z nevladno organizacijo Oxfam pozvala bogate države k financiranju posebnega akcijskega načrta. Po njegovih besedah bi ta projekt vključil 125 otrok v 47 revnih državah in državah v razvoju, zanj pa bi potrebovali od 2,5 do 5 milijard ameriških dolarjev. Predstavnik organizacije Oxfam Phil Twyford pa se je zavzel, da bi ta načrt na svojem prihodnjem srečanju, ki bo konec junija v Kanadi, sprejela skupina sedmih industrijsko najbolj razvitih držav na svetu in Rusije (G-8).
Kot je poudaril britanski finančni minister Gordon Brown, je izobraževanje najboljša strategija proti revščini in za spodbujanje razvoja. Po njegovih besedah ni nobenega razloga za to, da bi otrokom odtegnili pravico do osnovnega izobraževanja.

Na včerajšnjem srečanju so finančni ministri in guvernerji centralnih bank sedmih najbolj razvitih držav na svetu G-7 objavili akcijski načrt za zmanjševanje nepredvidljivosti in nezanesljivosti glede ukrepov uradne politike v državah v razvoju in novih demokracijah.
Akcijski načrt finančnih ministrov in guvernerjev centralnih bank naj bi pomagal preprečiti finančne krize in jih pomagal hitreje rešiti, če do njih kljub temu pride. S tem naj bi dvignili življenjski standard v omenjenih državah in ustvarili pogoje za trajno rast. Finančni ministri in guvernerji G-7 menijo, da je pomoč državam učinkovitejša, če podpira zdrave politike v zdravem političnem okolju. Poudarili so tudi pomen nadaljnje liberalizacije svetovnih trgov, še posebej zaradi večjega sodelovanja najrevnejših držav v multilateralnem trgovinskem sistemu. Revne države od bogatih zahtevajo večji dostop do trgov, kajti brez tega jim tudi pomoč ne bo pomagala k razvoju.