Protestniki - med njimi je bilo približno 2000 Palestincev in 1000 Izraelcev - so postavili simbolični zid iz kartona in ga nato porušili, s čimer so izrazili svoje nasprotovanje gradnji zidu, ki bo razdelil posamezna palestinska naselja.
Protestniki so vzklikali gesla in nosili transparente z napisi proti gradnji zidu. Govorniki, med njimi je bil tudi nekdanji poslanec izraelske skrajne levice Uri Avneri, so obsodili gradnjo zidu in jo označili za "zločin proti miru". Izraelska policija ni posredovala, saj je zborovanje potekalo mirno. Manifestacijo so organizirale lokalne palestinske skupine in več izraelskih mirovniških organizacij.
Izraelske oblasti so se za gradnjo zidu na meji z Zahodnim bregom odločile, da bi preprečile napade palestinskih skrajnežev na Izraelce. Palestinci pa trdijo, da bo zid, ko bo dokončan, segal 22 kilometrov v notranjost Zahodnega brega in da bo prizadel več 10 tisoč Palestincev.
Izraelci se bojijo napadov
Izraelska policija je ponovno poostrila varnostne ukrepe na območju Tel Aviva in Zahodnega brega. Policija je na cestah postavila zapore, pomembno prometno os, ki povezuje Zahodni breg in obalno območje, pa so zaprli za promet. Izraelski obrambni minister Šaul Mofaz je namreč trenutne razmere označil za "varljivo mirne" ter dodal, da so od 4. oktobra preprečili 22 poskusov samomorilskih napadov.
Ubili 20-letno Palestinko
Izraelski vojaki so v streljanju na palestinski taksi pri nadzorni točki na Zahodnem bregu ubili neko Palestinko. Izraelska vojska je pojasnila, da so vojaki streljali na vozilo, ker je to prebilo nadzorno točko, voznik pa se ni menil za opozorilne strele. Palestinski zdravniki in priče pa so povedali, da se je 20-letna Kameleh al-Šoli in sedem drugih potnikov iz vasi Asira al-Šamaleja na pot v Nablus odpravilo ob sončnem vzhodu, da bi se tako izognili jutranji patroli izraelske vojske. Vojaški viri so dejali, da so voznika zadržali zaradi nadaljnjega izpraševanje, sam incident pa preiskujejo.
Kurej o časovnem načrtu
Palestinski premier Ahmed Kurej se je v Jeruzalemu sestal z ameriškim odposlancem za Bližnji vzhod Davidom Satterfieldom. Osrednja tema pogovorov je bil časovni načrt za mir na Bližnjem vzhodu, sogovornika pa sta govorila tudi o palestinskih reformah. Predstavnik palestinskega voditelja Jaserja Arafata Nabil Abu Rudeineh pa je potrdil zahteve do ZDA, naj na območje pošljejo neodvisnega opazovalca, ki bo nadzoroval uresničevanje časovnega načrta. Napotitev opazovalca vztrajno blokira izraelska stran.