Več kot 10 tisoč protestnikov, ki so nosili slike Jeana-Bertranda Aristidea in vzklikali: "Predsednik Bush, daj nam Aristidea nazaj!", so se sprehodili iz revnih četrti haitijske prestolnice do predsedniške palače, ki jo nadzorujejo mednarodne sile. Protest pa so nadaljevali tudi pred močno zastraženim ameriškim veleposlaništvom, saj ljudje zahtevajo, da mednarodne sile zapustijo njihovo državo.
V Port-au-Princeu je v petek prišlo do številnih ropanj, čeprav policiji pri nadzoru prestolnice od četrtka pomagajo tuji vojaki. Na Haitiju je zaenkrat že več kot 1000 ameriških, 600 francoskih ter 200 čilskih vojakov, ki so del začasnih mednarodnih enot, ki jim je Varnostni svet OZN podelil trimesečni mandat.
Prvi ameriški vojaki so v petek prispeli tudi v severnohaitijski mesti Cap Haitien in Gonaives, ki veljata za trdnjavi oboroženih upornikov.
Skupine ameriških specialnih enot so v petek začele operacije, katerih cilj je aretacija voditeljev uporniških skupin, ki so v zadnjih dneh večkrat poudarili, da ne želijo mednarodnih sil, pa tudi da se ne nameravajo razorožiti.
Bodo ljudje zadovoljni z odločitvami sveta modrih?
Prizadevanja za oblikovanje nove vlade na Haitiju so medtem v petek naredila še en korak naprej. Kot je poročal lokalni Radio Metropole, so oblikovali "svet modrih", katerega naloga bo začasnemu predsedniku Bonifaceu Alexandreu predlagati novega premiera. Za najverjetnejše kandidate za novega premiera, ki bo na položaju nasledil Yvona Neptuna, veljajo nekdanji premier Smarck Michel in general Herard Abraham. Neptuna je na položaj premiera imenoval Aristide, zato ga želi nova oblast zamenjati.
Aristide je 29. februarja po večtedenskih protestih opozicije in oboroženega upora odstopil s položaja in odpotoval v Centralnoafriško republiko. Dan kasneje pa je sporočil, da njegov odstop ni bil prostovoljen, saj so ga ZDA "ugrabile" in prisilile k odstopu, kar pa Washington odločno zanika.