V ospredju pogovorov je bil boj proti terorizmu, ki ga Kitajska načeloma podpira. Zemin pa je kljub temu opozoril ZDA, naj se v Afganistanu izogibajo civilnih žrtev. Poudaril je še, da bi morala v boju proti terorizmu priti do polne veljave vloga Združenih narodov.
Bush ob tej priložnosti tudi ni izključil možnosti, da so napadi z bakterijo antraksa delo ameriških teroristov.
Zaenkrat ni nobenih konkretnih dokazov o neposredni povezanosti napadov z atraksom in teroristično mrežo Al Kaida, ki jo vodi Osama bin Laden, je povedal Bush. Poudaril je, da z vsemi sredstvi iščejo storilce napadov.
Po pogovorih v Šanghaju, kjer bo konec tedna potekal vrh Azijsko-pacifiškega sveta za gospodarsko sodelovanje, je Bush dejal, da je Zemin izrazil pripravljenost sodelovati z Washingtonom v obveščevalni dejavnosti in pri preprečevanju financiranja terorističnih skupin.
Bush je srečanje označil kot "zelo dobro" in potrdil, da je dobil zagotovila, da bo Kitajska stala ZDA ob strani v teh za njo težkih časih. ZDA bodo "uporabile vsa potrebna sredstva" za dosego svojih ciljev v Afganistanu je še povedal Bush.
Kitajska je sicer ostro obsodila teroristične napade na ZDA 11. septembra in Washingtonu takoj ponudila sodelovanje pri izmenjavi tajnih podatkov.
Zaplet z delegacija Tajvana
Celotna tajvanska delegacija, ki naj bi se v soboto udeležila vrha Skupine za azijsko-pacifiško gospodarsko sodelovanje (APEC), je napovedala odhod iz Šanghaja in tako izrazila protest, ker Peking kot gostitelj vrha na srečanje ni hotel povabiti glavnega tajvanskega predstavnika, nekdanjega podpredsednika Li Yuan-zuja.
V želji po kompromisi s Pekingom je tajvanska delegacija nekdanjega podpredsednika prijavila kot svetovalca predsednika Chena, vendar pa to ni prepričalo kitajskih oblasti, ki so ostale na svojih stališčih.