Jiang in Putin sta se v pogovoru posvetila predvsem dvostranskim vprašanjem - izgradnji sodelovanja med državama, sodelovanju na področju gospodarstva in vojaške tehnologije. Obravnavala pa sta tudi vrsto mednarodnih vprašanj, med katerimi sta izpostavila boj proti terorizmu, iraško vprašanje in severnokorejski jedrski program. Jiang je po pogovorih dejal, da je šlo za "izmenjavo mnenj o aktualnih dvostranskih in mednarodnih vprašanjih". Predsednika sta podpisala tudi skupno izjavo o dvostranskem sodelovanju.

Pred začetkom pogovorov je Putin izrazil zadovoljstvo z razvojem kitajsko-ruskega sodelovanja in ocenil, da so odnosi med državama dosegli zelo visoko raven, ki je povsem neprimerljiva s tisto izpred desetih let. Jiang pa je dejal, da bosta Kitajska in Rusija vedno "dobri sosedi, prijateljici in partnerici". Predsednika Putin in Zemin sta bila navzoča tudi pri podpisu dvostranskega sporazuma o izročanju obsojencev, protokola o rednih srečanjih premierov obeh držav ter sporazuma o sodelovanju carinskih oblasti.
Predsednika sta v skupni izjavi pozvala k "multipolarnemu svetu" in izrazila nezadovoljstvo s svetovno nadvlado ZDA. Pozvala sta tudi k normalizaciji odnosov med Severno Korejo in ZDA, katerih oblasti bi morale začeti pogovore in še naprej spoštovati sporazum iz leta 1994, ki od Severne Koreje v zameno za mednarodno pomoč v nafti zahteva prekinitev programa za izdelavo jedrskega orožja.
Jiang in Putin sta se dotaknila tudi iraškega vprašanja, pri reševanju katerega pa sta poudarila ključno vlogo Združenih narodov. Stalni članici Varnostnega sveta ZN sta prepričani, da se lahko le VS ob morebitnem kršenju resolucije 1441 odloči za napad na Irak.
Predsednika sta se zavzela tudi za podporo Kitajski v boju proti separatistom na njenem severozahodu in podporo Rusiji v vojni v Čečeniji. Predsednika sta ob tem kritizirala druge države zaradi dvojnih meril pri obravnavanju terorizma. Separatisti v Čečeniji in na severozahodu Kitajske, ki vprašanje človekovih pravic uporabljajo za pritisk na mednarodno skupnost, so mednarodni teroristi, katerih dejanja bi morali najstrožje obsojati, sta dejala Putin in Jiang.
Ruski predsednik se je srečal tudi z generalnim sekretarjem komunistične partije Hu Jintaom ter ob tem menil, da je bil 16. kongres kitajske komunistične partije, ki je potekal sredi novembra, pomemben dogodek za Kitajsko in ves svet.
S kitajskim premierom Zhu Rongjijem sta s Putinom govorila predvsem o krepitvi sodelovanja na vojaškem in tehnološkem področju. "Rusko in kitajsko gospodarstvo se dopolnjujeta. Državi bi morali poleg tradicionalnih področij sodelovanja odpreti nova, ki bi koristila obema," je dejal Putin, pri tem pa omenil predvsem sodelovanje na področju visoke tehnologije, jedrske energije in vesoljske tehnologije. Kitajska želi namreč postati tretja država po ZDA in Rusiji, ki bi v vesolje poslala ljudi.