
V četrtek se je Putin srečal z britanskim premierom Tonyjem Blairom, s čimer sta Velika Britanija in Rusija odpravili nesoglasja glede vojne v Iraku in sklenili tesnejše sodelovanje na političnem in gospodarskem področju. Udeležila sta se konference o energetiki, podpisala sta memorandum o sodelovanju pri severnoevropskem plinovodu med državama, ki naj bi pomagal pri promociji naložb in razvoju energetskih virov ter zagotovil pomembno ponudbo zemeljskega plina v Veliki Britaniji.
Putin je bil sicer že na dveh uradnih obiskih v Veliki Britaniji, prvič aprila 2000, mesec dni po izvolitvi na mesto predsednika, vendar pa je šlo tokrat za njegov prvi državniški obisk in prvi tako visok ruski obisk v Veliki Britaniji v zadnjih 130 letih. Zadnji, ki je v imenu Rusije z vsemi častmi obiskal Veliko Britanijo, je bil car Aleksander II., ki je leta 1874 prišel v London na poroko svoje hčerke Marije Aleksandrovne z britanskim princem Alfredom, drugim sinom kraljice Viktorije.
Odnosi med državama so se zaostrili potem, ko so boljševiki leta 1918 ubili carja Nikolaja II. in njegovo družino, ki so bili v sorodu z britansko kraljevo družino. Po padcu Sovjetske zveze so rusko-britanski odnosi dobili nov zagon. Leta 1994 je britanska kraljica obiskala Rusijo. Stališča Londona in Moskve so prišla ponovno navzkriž zaradi Iraka. Rusija je ameriško-britanskemu vojaškemu posegu močno nasprotovala, vendar pa si sedaj prizadeva za delež pri povojni obnovi Iraka.

Na poti nazaj v Moskvo se je Putinovo letalo ustavilo v ruski eksklavi Kaliningrad, kjer ga je sprejel ruski obrambni minister Sergej Ivanov. V soboto se bo tu srečal s poljskim predsednikom Aleksandrom Kwasniewskim, njegov prihod pa v eksklavo pa je sovpadal z začetkom največjih pomorskih vaj ruske vojske v Baltiku v zadnjih 20 letih.