Tujina

Rast delnic na ameriškem trgu

New York, 01. 10. 1999 11.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Podatki ameriškega ministrstva za trgovino o počasnejši gospodarski rasti v zadnjem četrtletju so povzročili precejšen porast vrednosti delnic na newyorški borzi. Vlagatelji namreč domnevajo, da ameriška centralna finančna ustanova Federal Reserve ne bo vnovič dvignila obrestnih mer.

Ministrstvo za trgovino je sporočilo, da je bila gospodarska rast v zadnjem četrtletju 1,6-odstotna, kar je precej manj od pričakovane.

Potem ko je vrednost borznih indeksov čez teden nenehno padala, je v četrtek skokovito narasla. Dow Jones je poskočil za 123,47 točke na 10.336,95, tehnološki indeks Nasdaq pa se je okrepil za 15,89 točke na vrednost 2.746,16 točke. Nekaj zmede na trgu je povzročil le podatek, da se je prodaja stanovanj in hiš v zadnjem četrtletju povečala za 2,9 odstotka, čeprav so se v tem času zvišale obrestne mere za hipoteke. Vlagatelji kljub temu pričakujejo, da Federal Reserve prihodnji teden ne bo posegla po vnovičnem zvišanju obrestnih mer kot preventivnemu ukrepu proti morebitnemu zvišanju inflacije.

  • Scheppach Visokotlačni čistilnik HCE2600
  • Proklima Talni ventilator
  • Intex Montažni bazen Chevron Prism Frame
  • Zložljiv piknik voziček itStime
  • Sunfun Jakarta Gazebo paviljon Jakarta II
  • Sup Ruby
  • Kingstone Okrogli žar Bullet 57
  • Vrtni ležalnik Marissa
  • Sunfun Viseči senčnik Toskana
  • Voltomat Mobilna klimatska naprava Wi-Fi