Od 55 predstavnikov nekdanjega iraškega režima, za katerimi so sile koalicije razpisale tiralice, jih je 41 ujetih ali ubitih. "Iraške varnostne sile in sile koalicije upajo, da bodo s temi nagradami končale iskanje," so sile koalicije zapisale v sporočilu za javnost.
Med najbolj iskanimi je najpomembnejši Izat Ibrahim al Duri, nekdanji šesti človek Huseinovega režima, za katerega je že bila razpisana nagrada v višini 10 milijonov dolarjev.
Bremer zavrgel Blairove ocene o orožju za množično uničevanje
Ameriški upravitelj Iraka Paul Bremer je v pogovoru za neko britansko televizijo zanikal ocene britanskega premiera Tonyja Blaira, da naj bi bili skrivni laboratoriji, ki so jih oktobra našli inšpektorji v Iraku, del velikega sistema skrivnih laboratorijev za proizvodnjo iraškega orožja za množično uničevanje.
Na vprašanje, ali so v Iraku res našli množico dokazov o velikem sistemu skrivnih laboratorijev, je Bremer dejal: "Ne vem, kdo je to rekel. Zdi se mi kot odvračanje pozornosti." Kot je dejal, to niso ugotovitve Davida Kaya, vodje inšpektorjev, ki v Iraku iščejo dokaze iraškega orožja za množično uničevanje. Blair je to oceno podal v nekem pogovoru 16. decembra.
Ubita ameriška vojaka in dva otroka
V dveh eksplozijah na cesti podtaknjenega eksplozivnega telesa v središču Bagdada in v mestu zahodno od Bagdada sta umrla dva ameriška vojaka in dva iraška otroka. Ranjenih je bilo še 17 ljudi, od tega 8 ameriških vojakov, 8 iraških varnostnikov in en prevajalec.
V Bakubi so okupacijske sile v nočni raciji aretirale 10 oseb, v operacijah severno od iraške prestolnice pa so našli 300 raket, kakršne so bile uporabljene v zadnjih napadih na več pomembnih stavb v Bagdadu.
Medtem pa je danes za posledicami sobotnega napada v Karbali, svetem šiitskem mestu južno od Bagdada, umrlo še pet Iračanov, tako da se je število smrtnih žrtev napada povečalo že na 19. V napadu je bilo tako ubitih dvanajst Iračanov in sedem vojakov okupacijskih sil - pet Bolgarov in dva Tajca. Ob tem je bilo ranjenih vsaj še 37 vojakov koalicijskih sil, od tega pet Američanov in 19 Bolgarov, pa tudi približno 135 Iračanov.
V Iraku padlo 210 ameriških vojakov, ranjenih je okoli 2000
Število ameriških žrtev v Iraku, ki je v zadnjem času skokovito naraslo, pa v ZDA že postaja zaskrbljujoče, ki navaja ocene iz današnje izdaje ameriškega časnika Washington Post. Samo v zadnjih štirih mesecih se je število ubitih ameriških vojakov glede na številke v mesecih pred tem podvojilo. Od 1. septembra pa do 26. decembra naj bi tako v Iraku padlo 145 ameriških vojakov. Od 1. maja, ko je ameriški predsednik George Bush objavil konec večjih spopadov, pa do 30. avgusta pa je po podatkih Pentagona na iraških tleh življenje izgubilo 65 ameriških vojakov. K zmanjšanju napadov na sile koalicije ni prispevala niti aretacija strmoglavljenega iraškega predsednika Sadama Huseina, še ugotavlja Washington Post. Časnik ugotavlja tudi, da se je dramatično povečalo tudi število ranjenih in teža njihovih poškodb. Od 1. septembra je bilo tako ranjenih 1200 ameriških vojakov - dvakrat več kot v štirih mesecih pred tem. To po pisanju časnika kaže, da so uporniki vse bolje organizirani.
Baker v Tokiu lobira za odpis iraških dolgov
Posebni odposlanec ameriškega predsednika za vprašanje iraškega dolga James Baker je prispel v Tokio, kjer bo skušal doseči zmanjšanje obremenitev Iraka z zunanjim dolgom. Nekdanjega ameriškega državnega sekretarja bo premier Džuničiro Koizumi sprejel v ponedeljek, Baker pa bo po obisku Tokia v torek z isto nalogo odpotoval še v Peking, medtem ko je obisk Seula odpovedal. Sicer ni pričakovati, da bi na srečanju med Bakerjem in Koizumijem prišlo do kakih oprijemljivejših japonskih obljub, podporo tovrstnim načrtom pa je Baker prejšnji teden že dobil v Franciji, Nemčiji in Rusiji.