Po privoljenju ameriške vojske so Rdečemu križu dovolili časovno neomejen pogovor brez prisotnosti pripadnikov koalicijskih sil. Kot je dejal eden od predstavnikov mednarodnega Rdečega križa, so se želeli prepričati, da strmoglavljeni iraški predsednik dobiva dovolj hrane in vode, preveriti pa so želeli tudi njegovo zdravstveno stanje. "Ponudili smo mu tudi možnost, da svoji družini napiše sporočilo in to je tudi storil," je še dejal predstavnik Rdečega križa. Po podatkih visokih predstavnikov prehodne iraške vlade, naj bi s Huseinom ravnali dobro, ima svojo celico, ki pa jo mora, enako kot drugi zaporniki, vsak dan čistiti.
Zadnje raziskave iraškega javnega mnenja sicer kažejo, da 81 odstotkov Iračanov podpira strmoglavljenje nekdanjega voditelja in ga označuje za kriminalca. 56 odstotkov jih za Sadama zahteva smrtno kazen, 25 odstotkov zaporno kazen, okoli 19 odstotkov pa se jih zavzema za njegovo oprostitev.
Volitve v Iraku čez leto dni?
Ameriški civilni upravitelj v Iraku Paul Bremer je dejal, da volitve v Iraku zaradi tehničnih razlogov niso možne vsaj še eno leto. Za odpravo težav namreč potrebujejo od 12 do 15 mesecev. "Irak nima volilne zakonodaje, nima nacionalne komisije, ki bi oblikovala zakonodajo vsaj za politične stranke, nima seznama volivcev, že skoraj 20 let ni izvedel popisa prebivalstva, ni ustavodajnih meja, ki bi določale, kje bodo volitve potekale," je pojasnil Bremer.
Napad na ameriški konvoj
Medtem se nasilje v Iraku nadaljuje. Uporniki so južno od Bagdada, v mestu Iskandrija, streljali na ameriški vojaški konvoj. V napadu so ubili iraškega prevajalca in ranili štiri ameriške vojake.