Svet

Rekorderka na bolniški: Učiteljica 15 let prejemala polno plačo

Ljubljana, 12. 09. 2025 20.03 1 min branja 0

Zdravnik

Te dni je v medijih zaokrožila zanimiva zgodba iz Nemčije. Učiteljica na eni izmed strokovnih srednjih šol je kar 15 let koristila bolniški stalež in za to prejemala polno plačo v višini 5000 evrov na mesec. Razkrita pa je bila, ko je novo vodstvo šole odredilo notranjo revizijo. Kljub temu ji denarja, ki se ga je nabralo za skoraj milijon evrov, najverjetneje ne bo treba vrniti. Kako dolgo pa bolniški stalež koristi slovenski rekorder in kakšne zakonodajne spremembe se pripravljajo na področju bolniških odsotnosti?

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI0

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763