
GS ZN je v preteklosti sprejela že več takšnih resolucij, vendar pa niso imele učinka, saj si jih Izrael razlaga kot nezavezujoče.
GS ZN je s 155 glasovi za in osmimi proti sprejela resolucijo, v kateri je zapisala, da je izraelska uprava nad Jeruzalemom "nezakonita in zato ničelna ter tako nima nobene veljavnosti". Resolucija tudi kritizira vlade, ki so odprle svoja diplomatska predstavništva v Jeruzalemu, in poziva k sprejemu mednarodnih ukrepov, s katerimi bi lahko zagotovili svobodo veroizpovedi in dostop ljudem vseh narodnosti do Svetega mesta. Proti omenjeni resoluciji so glasovali ZDA, Izrael, Palau, Nauru, Uganda, Kostarika, Mikronezija in Marshallovo otočje.
Druga resolucija kritizira Izrael zaradi njegovega vzpostavljanja pravnega reda in oblasti nad Golansko planoto. Za to resolucijo je glasovalo 104 delegatov, pet jih je bilo proti, 61 pa se jih je glasovanja vzdržalo. Med državami, ki so glasovale proti, so bili ZDA in Izrael.
GS ZN je sprejela tudi resolucijo, ki poziva k mirni rešitvi "vprašanja Palestine". Pri tem so delegati pozvali k izraelskemu umiku s palestinskih ozemelj, njegovemu priznanju neodtujljivih pravic palestinskega prebivalstva in rešitvi vprašanja vrnitve palestinskih beguncev.
Ob tej priložnosti je bilo sprejetih tudi več drugih resolucij, med drugim glede podpore programom za publiciranje palestinske problematike in dela Palestincev v ZN.
Powell o mirovnem načrtu

Colin Powell se namerava sestati z avtorji neuradnega mirovnega načrta za bližnji vzhod, čeprav Izrael temu nasprotuje.
Ameriški sekretar Colin Powell je poudaril, da se lahko brez očitkov sestane s komerkoli, ki ima kakršnokoli idejo o miru med Izraelom in Palestino. S tem je zavrnil očitke namestnika izraelskega zunanjega ministra, ki je Powellovo namero označil za napako. Izraelska vlada je namreč zavrnila ženevski načrt, palestinska stran pa ga je le mlačno podprla. Powell naj bi se z nekdanjim izraelskim pravosodnim ministrom Yossimom Beilinijem in nekdanjim palestinskim ministrom za informiranje Yasserom Abed Rabbom sestal v petek, ko se bo vrnil iz potovanja po Severni Afriki in Evropi.
Potezo ameriškega sekretarja so po svetu označili kot nekaj, kar je mirovnemu načrtu s prej zgolj simboličnim pomenom, dala vrednost in kredibilnost. Namestnik izraelskega premiera Ehud Olmert je izjavil, da je tristransko srečanje med izraelskimi in palestinskimi predstavniki in Colinom Powellom napačen korak ameriške administracije, Powell pa odgovarja, da njegova poteza ne pomeni odklona od zavezanosti Američanov prvotno zastavljenemu mirovnemu načrtu. "Sem ameriški sekretar, zaradi česar imam dolžnost poslušati vsakršne ideje o reševanju palestinsko – izraelskega konflikta.
Neuradni mirovni načrt sicer predvideva ustanovitev palestinske države z odstranitvijo nekaterih judovskih naselbin, Izraelu pa daje pravico, da odloča, koliko palestinskih beguncev se lahko vrne v Izrael.