
Robertson na novinarski konferenci sicer ni želel razkriti podrobnosti o identiteti in dejavnostih osumljenca. Dejal pa je, da nekateri aretirani v BiH niso bili člani Al Kaide. Aretacije, s katerimi so preprečili tudi morebitne prihodnje operacije, ki bi jih teroristi lahko načrtovali na območju, so po njegovem mnenju zelo velik uspeh za zvezo Nato. Poudaril pa je, da nevarnosti še ni izginila. "Mreže so razbite, niso pa uničene. Preiskava se nadaljuje in odkriti poskušamo še druge osebe," je dejal generalni sekretar zveze Nato.
Ima Bin Laden material za izdelavo jedrskega orožja?

Glavni osumljenec za teroristične napade na ZDA Osama bin Laden in njegova teroristična organizacija Al Kaida imata po pisanju londonskega časnika Times za morebitne nove napade pripravljen material za izdelavo jedrskega orožja.
Po navedbah časnika, ki se sklicuje na zahodne obveščevalne službe, naj bi bin Laden in njegovi privrženci omenjeni material nezakonito dobili iz Pakistana, trenutno pa naj ne bi bili sposobni izdelati jedrskega orožja, s katerim bi napadli zahodne države.
Morebitne grožnje z jedrskim orožjem so po pisanju Timesa tudi razlog, da sta britanski premier Tony Blair in ameriški predsednik George Bush že večkrat opozorila, da bi bin Laden izvedel še hujše napade, kot so bili napadi na New York in Washington 11. septembra, če bi jih le lahko. Bin Laden je leta 1989 dejal, da je njegova "verska dolžnost", da pridobi jedrsko orožje, s katerim bi ustrahoval božje sovražnike.
Zahodne obveščevalne službe se po navedbah časnika bojijo, da bi bin Laden lahko izdelal običajno bombo z jedrskim jedrom, ki bi lahko povzročila radioaktivno onesnaženje manjšega območja.