Tujina

Romunija preložila ratifikacijo sporazuma

Bukarešta, 26. 06. 2003 00.00 1 min branja 0

image (28)

Romunija je sporočila, da ne bo ratificirala sporazuma o neizročanju Američanov Mednarodnemu kazenskemu sodišču, dokler EU in ZDA ne bodo dosegle kompromisa o tem vprašanju. Romunija je bila sicer prva država, ki je lani podpisala takšen dvostranski sporazum z Washingtonom.

Romunija, ki bi rada postala članica EU, je bila odtlej deležna številnih kritik s strani unije, ki odločno podpira sodišče. Romunija ne bo ratificirala sporazuma, dokler ne bodo našli rešitve, je na novinarski konferenci dejal romunski zunanji minister Mircea Geoana. Sporazum mora ratificirati parlament, da bi stopil v veljavo. ZDA nasprotujejo sodišču in zahtevajo imuniteto za svoje državljane, saj se bojijo, da bi bili procesi proti Američanom politično motivirani in pristranski. EU svoje sedanje in bodoče članice poziva, naj ne popustijo pritiskom ZDA.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763