''Nisem si mislil, da mi bo šlo tako dobro. Čeprav dirka še zdaleč ni končana, lahko rečem, da sem že zdaj dosegel več, kot sem pričakoval. Imam pa še nekaj rezerve, saj še nisem v tako formi, s katero sem leta 1997 zmagal na dirki Po Franciji,'' je bil s prvima tednoma dirke zadovoljen nemški šampion, ki je v 14., ravninski etapi okoli Barcelone v glavnem počival.
Sicer pa je nedeljska etapa minila v znamenju protesta kolesarjev, ki so menili, da je krožna proga prenevarna. Najglasnejši med njimi je bil nemški specialist za šprinte Marcel Vuest. Tekmovalcem (v konkurenci jih je še 130), ki so štartali s 30-minutno zamudo, pa več kot skrajšanja etape ni uspelo doseči. Namesto 141 kilometrov so jih prevozili le 95, izognili pa so se vzponu na Montjuich.
Neborbenost karavane, v kateri ni bilo več poškodovanega in izmučenega Španca Abrahama Olana, sta najboljše izkoristila Italijana Roscoli in Lelli, ki v skupnem seštevku že toliko zaostajata, da nista bila nevarna najboljšim. Tako so jih ti pustili, da si na koncu privozita slabi dve minuti prednosti.