Stranka Ibrahima Rugove je po še neuradnih podatkih zabeležila veliko prednost pred ostalimi strankami in dosegla 44,7 odstotka glasov. Na drugo mesto se je s 23,7 odstotka glasov uvrstila Demokratska stranka Kosova nekdanjega voditelja Osvobodilne vojske Kosova Hashima Thaqija. Srbska enotna zveza Vrnitev (Povratak), ki je kot edina srbska stranka nastopila na volitvah, pa je po podatkih nevladnih organizacij prejela 10,1 odstotka glasov.
Evropski šef za zunanjo politiko Javier Solana je pohvalil miren razplet volitev in dejal, da je to odločilen korak k razvoju demokracije. Izvoljene voditelje pa je tudi pozval, naj se držijo določb resolucije Združenih narodov številka 1244, ki omogoča avtonomijo za pretežno albansko pokrajino, ne pa tudi neodvisnosti od Jugoslavije.
Prvih splošnih volitev na Kosovu po prihodu misije Združenih narodov in enot KFOR junija 1999 se je udeležilo 63 odstotkov od skupno 1,25 milijona volilnih upravičencev. Volitve so potekale brez večjih incidentov, kljub temu je policija aretirala dve osebi zaradi pretepa v severnem delu Kosovske Mitrovice.
Odzivi na volitve
Podpredsednik srbske vlade Nebojša Čović je izrazil zadovoljstvo z volilno udeležbo Srbov na parlamentarnih volitvah na Kosovu. Po ocenah Beograda se je volitev udeležilo 57 odstotkov Srbov, kar po Čovićevih besedah pomeni, da so državljani pokazali zaupanje v državne organe. Po besedah podpredsednika srbske vlade, sicer tudi predsednika koordinacijskega centra za Kosovo, so volitve kljub posameznim incidentom potekale korektno.
Volitve je spremljal tudi Roman Jakič, vodja delegacije skupščine Sveta Evrope, ki je za 24 ur povedal: "Včerajšnje volitve ocenjujem pozitivno, tudi zaradi veliko udeležbe srbske skupnosti. Mednarodni opazovalci, med njimi tudi moja delegacija, nima nobenih pripomb in je povsem zadovoljna z izvedbo volitev."
Generalni sekretar zveze Nato George Robertson je v Bruslju volitve na Kosovu označil kot velik korak naprej k normalnosti te jugoslovanske pokrajine in dodal, da včerajšnje volitve dajejo vsem etničnim skupnostim na Kosovu priložnost, da zgradijo demokratično, večetnično in uspešno družbo.
Tudi predstavniki misije OVSE na Kosovu so pozitivno ocenili udeležbo in potek volitev. Vodja misije Daan Everts je na novinarski konferenci dejal, da je sodelovanje Srbov na volitvah dober znak, da želijo sodelovati pri izgradnji demokracije na Kosovu. Dodal je, da se do zaprtja volišč ni zgodil noben resen incident.
Civilni upravitelj misije ZN na Kosovu Hans Haekkerup pa se je za uspešen zaključek volitev, ki so po njegovih besedah minile brez nasilja in incidentov, zahvalil misiji OVSE, silam KFOR, opazovalcem volitev, policiji UNMIK in kosovski policiji, predvsem pa volilcem. Zadovoljstvo z uspešnim zaključkom volitev je izrazil tudi poveljnik sil KFOR, francoski general Marcel Valentin.