Tujina

Rugova se je vrnil v Prištino

Priština, 30. 07. 1999 19.26 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Zmerni voditelj kosovskih Albancev Ibrahim Rugova se je danes zjutraj vrnil na Kosovo. Rugova, ki je v svoj prištinski dom prispel z družino, je dejal, da se vrača ''za zmeraj''.

Albanski voditelj je Kosovo zapustil med napadi sil zveze NATO na ZRJ, 5. maja, potem ko so ga beograjske oblasti zadrževale v hišnemu priporu. Rugova se je v Prištino prvič vrnil že 15. julija, vendar je pokrajino zaradi domnevnih ''obveznosti'' že po nekaj urah zapustil.

Civilni upravitelj ZN na Kosovu Bernard Kouchner je Rugovo danes pozval k sodelovanju v začasnem svetu, ki naj bi pod nadzorom ZN povezoval predstavnike vseh skupnosti v pokrajini. Po besedah tiskovnega predstavnika ZN je Rugova sodelovanje na prihodnji seji sveta zavrnil, ker naj bi nasprotoval nesorazmerni udeležbi predstavnikov Osvobodilne vojske Kosova (OVK) v njem.

Večmesečna odsotnost Rugove in njegovo popustljivo stališče do beograjskih oblasti sta sicer naletela na kritike v njegovi stranki Demokratska liga Kosova (LDK) in oslabila njegov položaj v pokrajini, medtem ko voditelj OVK Hashim Thaqi med ljudmi in na Zahodu uživa vse večjo podporo.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal