Gre za interno okrožnico, ki jo je Rumsfeld minuli teden, 16. oktobra, naslovil na generala Richarda Myersa in na svojega namestnika Paula Wolfowitza ter na dva njuna namestnika.
V okrožnici, katere vsebino je objavil časnik USA Today, je Rumsfeld zapisal, da ZDA doslej niso zadale nobenega zares uspešnega udarca Al Kaidi in drugim terorističnim skupinam, v Iraku in Afganistanu pa se morajo pripraviti na "dolgo in trdo garanje".
Rumsfeld je pred novinarji v sredo že branil svojo okrožnico. Kot je dejal, je z njo hotel dati misliti visokim predstavnikom Pentagona v čim širšem kontekstu. "Postavljal sem vprašanja, nanje nisem odgovarjal," je dejal po srečanju za zaprtimi vrati s senatorji. Dodal je tudi, da je njegova okrožnica skladna z Bushevimi in njegovimi izjavami v javnosti, da je za vojno proti terorizmu potreben čas in mobilizacija vseh narodnih sil. Okrožnica je po njegovih besedah sedaj dosegljiva tudi na spletni strani Pentagona.
Tudi Bush, ki turnejo sklepa z obiskom v Avstraliji, se je že odzval na okrožnico. Kot je dejal, je sicer ni videl, da pa se več kot strinja z mislijo, da je treba storiti več v pripravah na vojno s teroristom. Rumsfeld je sicer vse doslej v javnosti odločno zatrjeval, da vojna proti terorizmu in povojno urejevanje Iraka uspešno potekata.
Bo popuščanje Bushu zagotovilo uspeh?
Ameriška televizijska mreža CBS je objavila javnomnenjsko raziskavo, po kateri večina Američanov zaupa Bushevi administraciji glede reševanja mednarodnih kriz. Da Beli hiši zaupa, je potrdilo 53 odstotkov vprašanih, 42 odstotkov pa jih je dejalo, da mu ne zaupajo Bushu. V primerjavi z javnomnenjsko raziskavo, objavljeno pred šestimi tedni, se je zaupanje v Busha povečalo za osem odstotkov. CBS je v anketi vpraševal tudi, koga bi volili, če bi bile volitve za predsednika ZDA danes. Bush bi dobil 46 odstotkov glasov, njegov demokratski protikandidat, ki ga v anketi niso poimensko navedli, pa 34 odstotkov glasov vprašanih.