Rusija je namreč že od začetka krize na severnem Kavkazu čečenske upornike obtoževala, da se opremljajo z orožjem v sosednji Gruziji, kar pa so oblasti v Tbilisiju zanikale. Ruske sile so sicer nadaljevale s topniškim obstreljevanjem Groznega, ruski vojaški viri pa so sporočili, da nameravajo posebne ruske enote zavzeti vas Vedeno, rojstni kraj vodje čečenskih upornikov Šamila Basajeva. Kraj leži 50 kilometrov jugovzhodno od Groznega na jugu republike, spopadi med čečenskimi uporniki in rusko vojsko pa v okolici Vedena potekajo že ves teden.
Visoki komisariat ZN za begunce pa je sporočil, da je ta teden s helikopterji evakuiral kakšnih 1200! čečenskih beguncev, ki so se pred napadi zatekli v odmaknjeno vas Šantili na severovzhodu Gruzije. Skupina beguncev, v kateri so predvsem ženske in otroci, naj bi se sedaj pridružila kakšnim 3800 čečenskim beguncem, ki se zadržujejo v Gruziji.
Sicer pa je rusko obrambno ministrstvo sporočilo, da so ruske sile od začetka vojaških operacij na Kavkazu izgubile 533 mož. Od avgusta je bilo v Dagestanu in Čečeniji ubitih 404 pripadnikov obrambnega in 129 pripadnikov notranjega ministrstva. Po besedah prvega namestnika, načelnika generalštaba ruske vojske Valerija Manilova, so uporniki v obeh kavkaških republikah izgubili 7000 mož. Od teh jih je bilo približno 5000 ubitih v Čečeniji.
Evropska komisija pa je odobrila milijon evrov nujne pomoči za civiliste, ki jih je prizadel čečenski konflikt. Vrednost pomoči, ki jo je Bruselj doslej namenil čečenskim civilistom, se je s to vsoto povzpela na 2,2 milijona evrov. Kot so poudarili na komisiji, bo Bruselj še naprej pozorno spremljal razmere v Čečeniji in po potrebi tudi v prihodnje namenil sredstva za pomoč civilistom.