Tujina

Rusija in zveza NATO se pogajata o udeležbi v silah KFOR

Moskva, 05. 07. 1999 10.21 1 min branja 0

image (28)

Delegacija zveze NATO in ruski vojaški predstavniki so davi v Moskvi začeli pogajanja, na katerih naj bi določili podrobnosti udeležbe ruskih vojakov v mednarodnih mirovnih silah na Kosovu (KFOR), poroča agencija Itar-Tass, ki se sklicuje na rusko obrambno ministrstvo.

Ruski kontingent, ki naj bi sodeloval v silah KFOR, v nedeljo zaradi prepovedi uporabe zračnega prostora Madžarske, Bolgarije in Romunije, ni mogel poleteti proti Kosovu.

Nek tiskovni predstavnik zavezništva je v nedeljo poudaril, da gre za ''misijo s tehničnim in ne političnim značajem''. ''Politični dogovor o udeležbi Rusije v silah KFOR je bil dosežen v Helsinkih, sedaj se je potrebno dogovoriti le še o vojaških vidikih sporazuma,'' je pojasnil.

  • 00
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1573