Na kirgiškem vrhovnem sodišču je prišlo do nasilnega prerivanja in ruvanja, ko je množica okrog 200 ljudi vdrla v stavbo, da bi iz nje odstranili približno 100 protestnikov, ki so stavbo zavzeli 25. aprila letos. Nekateri med njimi naj bi metali tudi kamenje.
Napadalci so iz stavbe metali tudi odeje in vzmetnice, ki so jih uporabljali protestniki. Ljudje, ki pa so bili znotraj poslopja, so na množico, ki je skušala vdreti, metali steklenice z vnetljivo vsebino. Po kakšni uri nemirov so policisti in pripadniki vojske uspeli ločiti sprti strani. Po poročanju prič, so nekatere ranjene osebe odpeljali v bolnišnico.
Akajev odstopil v Rusiji
Tokratni incident je le nadaljevanje nestanovitnega stanja te osiromašene centralnoazijske države, ki je marca doživela socialni prevrat. Takrat je bil odstavljen dolgoletni predsednik Askar Akajev, njegovo mesto pa je potem zasedel opozicijski voditelj Kurmanbek Bakijev.
V Kirgiziji so 27. februarja potekale parlamentarne volitve, ki so bile zaradi obtožb o nepravilnostih deležne kritik mednarodnih opazovalcev in opozicije. Po drugem krogu 13. marca, na katerem je z veliko večino zmagala stranka Akajeva, so v državi izbruhnili protesti opozicije. Opozicija je 24. marca zavzela sedež Akajeva v Biškeku, predsednik pa je pobegnil v Rusijo, kjer je na kirgiškem veleposlaništvu v Moskvi 4. aprila uradno podpisal odstopno izjavo.
Za datum predčasnih predsedniških volitev je parlament določil 10. julij. Temu bodo sledile ponovne parlamentarne volitve.