Z mirovno pogodbo, ki bi nadomestila sporazum o prekinitvi ognja – tega sta obe Koreji podpisali po koncu triletne vojne leta 1953 – bi dosegli tudi rešitev jedrske krize na Korejskem polotoku, meni predstavnik severnokorejskega zunanjega ministrstva. "Če bi nadomestili dogovor o prekinitvi ognja s pravo mirovno pogodbo, bi s tem končali sovražno politiko Združenih držav do Severne Koreje, ki je povzročilo jedrsko krizo in jedrsko grožnjo, in s tem avtomatično dosegli jedrsko razorožitev na polotoku," je dejal.
Povedal je tudi, da je Pjongjang pripravljen opustiti svoj jedrski program v zameno za vzpostavitev diplomatskih odnosov z ZDA in uradno ameriško obljubo o nenapadanju. "Severnokorejsko jedrsko vprašanje bo rešeno, če bodo ZDA spoštovale Severno Korejo in izrazile zaupanje s tem, da bodo vzpostavile mirno sobivanja in normalizirale odnose," je dejal.
Šeststranski pogovori o severnokorejskem jedrskem programu, na katerih sodelujejo obe Koreji, Japonska, Kitajska, Rusija in ZDA, se bodo po več kot letu dni prekinitve nadaljevala v torek v Pekingu. Delegacija iz Pjongjanga je tja že odpotovala.