Tujina

Samaranch na obisku v Grčiji

Atene, 21. 07. 1999 21.02 1 min branja 0

image (28)

Predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK) Juan Antonio Samaranch je dopotoval na enodnevni obisk v Atene, kjer se bo med drugim moral ukvarjati tudi s težavami v zvezi s sestavo novega organizacijskega komiteja za pripravo letnih olimpijskih iger 2004 v glavnem mestu Grčije.

Dosedanji predsednik organizacijskega komiteja Stratis Stratigis je odstopil pred dvema tednoma, potem, ko se je zaradi nameravane udeležbe na poroki hčere izgnanega grškega kralja sporekel z državnimi oblastmi.

Samaranch se bo v Grčiji udeležil vsakoletnega zasedanja Olimpijske akademije, srečal pa se bo tudi s predstavniki grške vlade in se bo po nekaterih napovedih o imenovanju novega predsednika organizacijskega odbora pogovarjal s predsednikom grške vlade Costasom Simitisom. Med omenjenimi kandidati so Gianna Angelopoulus-Daskalaki, ki je uspešno vodila kampanjo za pridobitev iger, Ioannis Manos, predsednik Združenja bank, in Petros Lambrou, guverner ene od grških bank.

ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1515