
V samomorilskem napadu v afganistanski provinci Paktia na vzhodu države je bil danes ubit guverner province Abdul Hakim Tanival. Samomorilski napadalec se je razstrelil, ko je guverner v spremstvu telesnega stražarja in tajnika zapuščal svoj dom. Poleg guvernerja sta bila v napadu ubita tudi guvernerjeva spremljevalca, trije policisti pa so bili ranjeni.
Ubitih 94 talibanov
Predstavniki sil zveze NATO v Afganistanu (ISAF) pa so danes sporočili, da je bilo v štirih ločenih spopadih z uporniki v afganistanski provinci Kandahar na jugu države ubitih 94 domnevnih talibanov. Po navedbah ISAF so uporniki hude izgube utrpeli še v enem spopadu, številk pa v tem primeru niso navedli.
Spopadi so bili del 2. septembra sprožene operacije Meduza, v kateri sodeluje 2000 afganistanskih in zavezniških vojakov. Gre za največjo vojaško operacijo na jugu države, odkar so sile ISAF 31. julija od koalicijskih sil pod vodstvom ZDA prevzele poveljstvo nad tujimi silami na jugu Afganistana, ISAF pa zatrjuje, da jim je z njo uspelo pretrgati linije preskrbe upornikov v regiji. V operaciji, ki se osredotoča na okrožje Pandžvaji in je terjala žrtve tudi na strani zaveznikov, je bilo doslej ubitih več kot 450 talibanskih upornikov.
Afganistansko mesto na zahodu države Kalaigar pa je davi doživelo svoj prvi talibanski napad. Več kot sto upornikov je napadlo vladno poslopje, pri tem ubilo dva policista ter požgalo vladne prostore in mestno kliniko. Uporniki so sicer najbolj aktivni v južnih provincah kot sta Kandahar in Helmand, z zaostrenimi vojaškimi operacijami sil ISAF na jugu pa prihaja do napadov tudi na zahodu države.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.