Tujina

San Jose v končnici, po sedmih letih tudi Carolina

Phoenix, 07. 04. 1999 10.41 |

Hokejisti v severnoameriški hokejski ligi NHL so sinoči odigrali samo tri srečanja. Najtesneje je bilo v Phoenixu, kjer so si gostje iz San Joseja z edinim golom v drugi tretjini zagotovili igranje v končnici. Strelec odločilnega zadetka je bil v igri z igralcem več Bill Houlder, s 33 obrambami pa se je izkazal tudi vratar Steve Shields, s čimer je dosegel svoj četrti letošnji ''shotout''.

Gostje so bili uspešnejši tudi v newyorškem Uniondalu, kjer so s 4:3 zmagali hokejisti Buffala in to kljub odsotnosti vratarja Dominika Haška, ki ga je zamenjal Dwayne Roloson in v zahvalo za dobljeno priložnost ubranil kar 38 strelov. Sablje so kljub temu prejele 3 zadetke (Bryan Smolinski, Trevor Linden in Eric Brewer), vendar je moral vratar Otočanov plošček iz mreže pobrati štirikrat, tako da je zmaga odšla v Buffalo. Pri Sabljah se je najbolj izkazal Jason Wooley z golom in podajo, zadeli pa so še Wayne Primeau, Rhett Werrener in Miroslav Satan. Buffalo se z moštvoma iz Pittsburgha in Philadelphie še vedno bori za peto mesto na vzhodu, Otočani pa v zadnjih devetih domačih srečanjih še niso zmagali.

Edino domačo zmago so zabeležili hokejisti Caroline, ki so s 4:2 premagali Hudiče iz New Jerseya. Keith Primeau s 30. in Ray Sheppard s 25. letošnjim zadetkom sta največ pripomogla k vodstvi Viharnikov kar s 4:0 proti najboljšemu gostujočemu moštvu iz predmestja New Yorka. Carolina je s tokratnim uspehom zelo blizu končnici, kar bi se jim posrečilo prvič po sedmih letih. Za goste sta v zadnji tretjini zadela Scot Niedermayer in Sergej Nemčinov, kar pa je bilo premalo za osmi zaporedni uspeh New Jerseya.