Iz urada francoskega predsednika pojasnili, da so sporočilo podali "ustno po diplomatski poti". Iz urada francoskega predsednika so še sporočili, da Francija ne bo razmišljala o primernosti morebitnega obiska izraelskega premiera v Franciji, dokler Izrael ne bo pojasnil Šaronovih besed. "Francija je po Šaronovih izjavah zahtevala pojasnilo. Dala pa je vedeti, da njegovega obiska v Parizu, katerega datum sicer še ni določen, ne bo pretehtala, dokler ne bo prejela zahtevanih pojasnil," so sporočili iz urada predsednika Chiraca.
Iz urada izraelskega premiera pa so sporočili, da je premier Šaron le ponovil, da v Franciji obstaja antisemitizem in da je pozval francoske Jude k imigraciji v Izrael, kot tudi sicer k temu poziva Jude iz vsega sveta.
Izrael in Francija se sicer dogovarjata o Šaronovem obisku več kot leto dni, vendar kot piše izraelski časnik Haaretz, nobena stran ni preveč navdušena, obstajajo pa namigi, da bi Šaron utegnil obiskati Pariz jeseni. Ker natančnega datuma Franciji Pariz in Jeruzalem še nista določila, gre bolj za izkaz francoskega nezadovoljstva nad Šaronovo izjavo, še piše Haaretz.
Francija: 600.000 judov in 5 milijonov muslimanov
Nesoglasja med državama je v nedeljo sprožil Šaron z izjavo o "divjem antisemitizmu" v Franciji. Tamkajšnje jude je pozval, naj takoj zapustijo Francijo in se preselijo v Izrael. Hkrati je Šaron pozdravil ukrepe francoske vlade v zatiranju sovraštva proti judom.
Šaronov tiskovni predstavnik je ob tem razložil, da je imel Šaron v mislih muslimansko manjšino v Franciji kot glavni vir antisemitizma. Šaron je že večkrat pozval jude po svetu, naj se preselijo v Izrael. V Franciji živi okrog 600.000 judov in pet milijonov muslimanov.
Francoski politiki ogorčeni
V Franciji je Šaronov poziv naletel na silovito kritiko. Predsednik parlamenta Jean Louis Debre je izraelskega predsednika vlade označil za neodgovornega: "Te izjave niso v skladu z resničnostjo," je dejal Debre. "Menim, da gre za sovražno nastrojenost do naše države." Predstavniki socialistične stranke pa so Šaronov poziv zavrnili z izjavo, da "Francija ni Nemčija sredi 30-ih let prejšnjega stoletja".
V Izraelu o sporočilu francoske vlade menijo, da gre za nesporazum. "Menim, da je njihov odziv prekomeren," je dejal izraelski notranji minister Avraham Poras. "Izrael je cionistična država. Zato judom zmeraj svetujemo, naj se izselijo v Izrael. To ni nič novega." Medtem pa je izraelski pravosodni minister Josef Lapid dejal, da lahko Šaron obišče druge države, če v Franciji ni dobrodošel. "To je sicer škoda, saj je Francija lepa dežela," je še dodal Lapid.