Šaron je doslej najmočneje podprl mirovni načrt bližnjevzhodne četverice, ki za leto 2005 predvideva oblikovanje palestinske države. Podpira ustanovitev palestinske države, kot je predvidena s sporazumom iz Osla, in bi se raztezala na območjih pod palestinsko upravo, ki obsegajo kakih 40 odstotkov Zahodnega brega in dve tretjini območja Gaze.
V govoru na nacionalni varnostni konferenci v Herzliji severno od Tel Aviva je tudi zagotovil, da bo v primeru izvolitve na predčasnih parlamentarnih volitvah 28. januarja, oblikoval široko koalicijo, ki bo sprejela omenjeni načrt četverice (t.i. Bližnjevzhodno četverico sestavljajo ZDA, OZN, EU in Rusija). Šaron pa je zadržan do časovno trdno določenih treh faz procesa postopnega prehajanja do države Palestincev. Po njegovem mnenju bi moralo biti prehajanje iz ene v drugo fazo odvisno od uresničevanja obvez.
Med pogovorom z uredniki nekaterih izraelskih časnikov pa je Šaron zatrdil, da je na Bližnjem vzhodu prisotnih nekaj operativcev teroristične mreže Al Kaida, ki pripravljajo napade na Izrael. "Imamo informacije, da jih je nekaj v pasu Gaze, nekaj pa jih v Libanonu sodeluje s Hezbolahom," je dejal Šaron.
Palestinci Šaronu ne verjamejo
Eden vodilnih predstavnikov palestinskih avtonomnih oblasti Sajeb Erekat je Šaronov govor zavrnil kot poskus, da bi zmedel izraelske volivce, ne da bi se obenem zavezal k popolnemu umiku z Zahodnega brega in Gaze. Šaronov govor je napadla tudi izraelska skrajna desnica, ki meni, da s tem pristaja na oblikovanje države teroristov.
Izraelska vojska je sicer v noči na četrtek vdrla v dve četrti Gaze, med drugim so blizu judovske kolonije Necarim na jugu Gaze uničili hišo nekega palestinskega aktivista.