Proti prvemu predlogu nezaupnice, ki jo v zvezi s socialno politiko vlade in porastom brezposelnosti vložila stranka skrajne desnice Šas, je glasovalo 55 od skupno 120 navzočih poslancev, 50 pa jih je predlog podprlo. Druga nezaupnica - vložili so jo levousmerjena stranka Merec in arabski poslanci, spodbija pa gradnjo enega dela varnostnega zidu okrog izraelske naselbine Ariel v osrednjem delu Zahodnega brega - pa je bila zavrnjena s 55 glasovi, 15 poslancev jo je podprlo, 28 pa je bilo vzdržanih.
Šaronova vlada je že prejšnji teden, zahvaljujoč vzdržanih glasov laburistične opozicije, prestala glasovanje o dveh nezaupnicah. To sta bili prvi nezaupnici proti Šaronovi vladi, odkar je po sprejetju načrta o enostranskem umiku Izraela z območja Gaze izgubila večino v parlamentu.
Šaronov kabinet lahko po odstavitvi dveh ministrov skrajne desnice teoretično računa na podporo le 59 od 120 poslancev kneseta. Ministra iz desničarske stranke Nacionalna unija je Šaron na začetku meseca odstavil zaradi nasprotovanja njegovemu načrtu o umiku iz Gaze.
Poslanci razpravljajo tudi o odločitvi generalnega tožilca, da Šarona ne bodo obtožili v zvezi z domnevnim podkupovanjem, saj naj tožilstvo ne bi imelo dovolj obremenjujočih dokazov. Opozicija je namreč v nedeljo na vrhovno sodišče vložila pritožbo na odločitev generalnega tožilca, ki se je odločil zapreti Šaronov dosje. Vrhovno sodišče naj bi pritožbo obravnavalo v naslednji torek.
Spremenili načrte za umik naseljencev
Izraelski premier Ariel Šaron bo prebivalce Gaze po izraelskem umiku s tega območja preselil v Galilejo in puščavo Negev in ne na Zahodni breg, kot so mediji sprva poročali.
V prvotnem načrtu naj bi izraelske prebivalce po izraelskem umiku iz Gaze preselili na Zahodni breg, kar pa je naletelo na kritike Palestincev in mednarodne skupnosti.
Egipt za iskanje miru na Bližnjem vzhodu
Egiptovski zunanji minister Ahmed Maher naj bi se v torek srečal z ameriškim odposlancem za Bližnji vzhod Williamom Burnsom. Glavni cilj srečanja je oživitev časovnega načrta bližnjevzhodne četverice, ki jo sestavljajo Rusija, Združeni narodi, Evropska unija in ZDA.
Vodja egiptovske obveščevalne službe Omar Sulejman naj bi se v četrtek srečal s palestinskimi in izraelskimi predstavniki in predstavniki bližnjevzhodne četverice. Egiptovski predsednik Hosni Mubarak pa naj bi v Washington poslal "visokega predstavnika".
Napovedana srečanja so del nove egiptovske iniciative, s katero želi Kairo pospešiti mirovni proces in združiti načrt izraelskega premiera Ariela Šarona za enostranski izraelski umik z območja Gaze z bližnjevzhodnim časovnim načrtom.