Ameriški mediji poročajo, da Bush ni prepričeval Šarona, naj ne odgovori na morebitne iraške napade, prav tako pa ga tudi ni spomnil na potrebo po umiku izraelske vojske z območij, ki bi morala biti pod palestinsko upravo. V skupni izjavi po že sedmem Šaronovem obisku v ZDA, odkar je Bush prevzel oblast, sta se voditelja strinjala, da bo Izrael postopoma in pogojno vrnil nekaj več kot 400 milijonov dolarjev palestinskega denarja od davkov in carin, ki jih za palestinsko upravo pobira Izrael.
Ameriški predsednik pa je po srečanju s Šaronom poskrbel za nov zaplet, ko je dejal, da Izrael lahko odgovori na morebitni iraški napad, čeprav si člani ameriške administracije vztrajno prizadevajo, da jih odvrnejo od spopada z Irakom, ker bi potem ZDA dokončno ostale brez podpore med arabskimi državami. Na srečanju je Šaron od Busha še dobil zagotovila, da ga bodo ZDA pravočasno obvestile glede napada na Irak in zagotovila, da bodo ZDA upoštevale varnost Izraela.
Pred zalivsko vojno leta 1991 je predsednik George Bush starejši oblikoval koalicijo arabskih držav in pritisnil na Izrael, da se vzdrži povračilnih napadov na Irak, ki je takrat nanj poslal skoraj 40 raket. Ameriški obrambni minister Donald Rumsfeld je pred tedni dejal, da odgovori na iraška izzivanja ne bi bili v interesu Izraela, vendar sodeč po javnih izjavah Bush mlajši Šarona tokrat ni preveč prepričeval.
V Izraelu pa so se prvič po več kot enem mesecu sestali izraelski zunanji minister Šimon Peres in visoka palestinska predstavnika, vodja pogajalcev Sajeb Erekat in gospodarski minister Maher el Masri. Na pogovorih v sredo zvečer se po Peresovih besedah niso pogovarjali le o humanitarnih vprašanjih, temveč tudi o možnosti obnove mirovnih pogovorov in možnosti izraelskega umika iz Hebrona na Zahodnem bregu. Dogovorili so se, da se bodo znova sestali prihodnji teden.