Za srečanje je zaprosil Fajsal, ki si je želel objave spornega dela poročila, ki v ZDA že nekaj dni sproža namigovanja in obtožbe o domnevni podpori visokih vladnih predstavnikov Savdske Arabije teroristični organizaciji Al Kaida. Bush je na novinarski konferenci po srečanju z izraelskim premierjem Arielom Šaronom dejal, da objava dela poročila ni smiselna, ker poteka vojna proti terorizmu in sovražniku noče izdati podatkov o ameriških obveščevalnih operacijah.
Al Fajsal je po srečanju v Beli hiši, ki so se ga udeležili tudi podpredsednik ZDA Dick Cheney, zunanji minister Colin Powell in svetovalka za nacionalno varnost Condoleezza Rice dejal, da razume Busheve zadržke. Kljub temu pa je na novinarski konferenci odločno branil čast svoje države in obtožbe o sodelovanju z Al Kaido označil za zlonamerno blatenje države, ki je že 60 let trden zaveznik ZDA. Riceova naj bi na posebnem srečanju izrazila željo po zaslišanju savdskega državljana, uslužbenca civilnega letalstva Omarja Bajumija, ki ga poročilo omenja kot finančnega podpornika dveh udeležencev terorističnega napada 11. septembra 2001. Fajsal je dejal, da nima nič proti zaslišanju in dodal, da so se ameriški in britanski agenti z njim že pogovarjali, vendar niso našli dokazov o povezavah s teroristi.
Poplno objavo želijo tudi demokrati
Poleg Savdske Arabije si popolne objave poročila želijo tudi demokratski politiki, predvsem tisti, ki se potegujejo za predsedniško nominacijo, kot je senator iz Floride Bob Graham, sicer vodilni demokrat v senatnem odboru za obveščevalne dejavnosti. Graham je Bushu poslal pismo v katerem ga poziva naj dovoli objavo podatkov o Savdski Arabiji. "Savdska vlada se bo lahko soočila z vprašanji, ki so v poročilu, Američani pa se bodo lahko sami opredelili, kdo je v resnici njihov zaveznik in prijatelj v vojni proti terorizmu," je zapisal Graham. Potem ko je Bush rekel "ne", je Graham kolegom v kongresu predlagal, da sprejmejo zakon, ki bo proti Bushevi volji dovolil objavo informacij, ki niso zaupne narave.
Skupni odbor za obveščevalne dejavnosti predstavniškega doma in senata je v četrtek objavil 900 strani dolgo poročilo o okoliščinah napadov 11. septembra 2001, vendar pa je 28 strani ostalo neobjavljenih. Bela hiša je najprej trdila, da gre za podatke, ki lahko ogrozijo potek preiskav, senatorji pa so razložili, da gre za obremenilne informacije o vladi določene države, ki so jo vsi v ZDA spoznali kot Savdsko Arabijo. V skritem delu poročila naj bi bile obtožbe, da so imeli teroristi Al Kaide dostop do milijonov dolarjev visokih predstavnikov vlade v Rijadu, vendar pa ameriški vladni predstavniki pravijo, da v poročilu ni nobenih dokazov.