Tujina

Schlesserju in Sainctu zmaga na reliju

Kairo, 23. 01. 2000 18.02 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Francoz Jean-Loius Schlesser (schlesser buggy) med avtomobilisti ter njegov rojak Richard Sainct (BMW) med motociklisti sta zmagala na puščavskem reliju Pariz-Dakar-Kairo.

Schlesser, na tem reliju je zmagal že lani, je s sovoznikom Henrijem Magnom s časom 45:02:18 za dobrih 12 minut premagal rojaka Stephaneja Peterhansela in Jeana Paula Cottreta, tretja pa sta bila prav tako Francoza Jean Pierre Fontenay in Gilles Picard. Med 138 tekmovalci, ki so začeli reli, jih je do cilja prispelo 69.

Sainct (49:04:32) je za pol ure prehitel Španca Oscarja Gallarda (Špa), tretji pa je bil Američan Jimmy Lewis (49:58:00). Miran Stanovnik, edini slovenski predstavnik na letošnjem največjem vztrajnostnem reliju, je moral 19. januarja zaradi okvare motorja pred trinajsto etapo odstopiti.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.